کد خبر: 120573 A

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

بعد از بازدید " دکتر خادمی " استاندار استان از وضعیت کنونی باند فرودگاه یاسوج، قرارشد ۶۰۰ متر به باند فرودگاه اضافه شود.

ایلنا: معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از تطویل باند فرودگاه یاسوج مرکز این استان در آینده‌ خبرداد.

«پژمان نیک اقبال» در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در یاسوج گفت: به‌دنبال بازدید استاندار کهگیلویه و بویراحمد از فرودگاه یاسوج و دیدار با مسوولان این فرودگاه مشکلات مربوط به آن بررسی شد.

وی با بیان اینکه تطویل نمودن باند فرودگاه یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد مهم‌ترین مشکل این فرودگاه است، اظهار داشت: عزم جدی برای رفع این مشکل وجود دارد و به‌طور حتم در آینده‌ای نه چندان دور، باند فرودگاه یاسوج تطویل می‌شود.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: بعد از بازدید «دکتر خادمی» استاندار استان از وضعیت کنونی باند فرودگاه یاسوج، قرارشد ۶۰۰ متر به باند فرودگاه اضافه شود.

نیک اقبال با تاکید براینکه افزایش باند به‌طول ۶۰۰ متر می‌تواند تاحدود زیادی مشکلات کنونی فرودگاه یاسوج را مرتفع سازد، خاطرنشان کرد: با افزایش این میزان می‌توان شاهد پرواز در شب و افزایش پرواز‌ها در روز و یا هفته بود.

وی گفت: دستگاه‌های روشنایی در شب و مرتبط با پروازهای شبانه خریداری و در محل فرودگاه یاسوج نصب شده که با تطویل باند فرودگاه مشکلات در این زمینه رفع می‌شود.

این مسوول عمرانی کهگیلویه و بویراحمد افزود: اعتبارات مورد نیاز برای تطویل باند فرودگاه یاسوج از سوی استانداری استان و سازمان هواپیمایی کشور تامین می‌شود.

نیک اقبال در پاسخ به این سوال که سرانجام جابجایی زندان یاسوج که یکی از موانع سد راه توسعه فرودگاه این شهر عنوان می‌شود به کجا انجامید؟ یادآور شد: بدون شک زندان یاسوج می‌بایست جابجا شود و براساس برنامه زمانبندی شده، زندان این شهر در چندسال آینده جابجا می‌شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد روشنایی زندان فرودگاه کهگیلویه و بویراحمد مشکلات معاون عمرانی یاسوج تطویل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر