کد خبر: 181770 A

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد خبرداد:

تخریب عرصه های منابع طبیعی نگران کننده است / حریم مورد استفاده کارخانه داران شن و ماسه کوهی براساس قانون یک تا ۲ هکتار است اما متاسفانه اکنون شاهد تخریب گسترده عرصه های منابع طبیعی در این ارتباط هستیم.

ایلنا: مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد از معرفی برخی از کارخانه داران شن و ماسه کوهی در شهرستان های بویراحمد و دنا به دستگاه قضایی خبرداد.

" مهندس سیدمحمدرضا جهان آراء " در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در یاسوج، با تائید تخریب های گسترده از سوی کارخانه های شن و ماهی کوهی در تجاوز به عرصه های منابع طبیعی، اظهارداشت: متاسفانه تخریب عرصه های منابع طبیعی توسط این کارخانه داران محرز و ما نیز آنان را به همین دلیل به دستگاه قضایی معرفی و از آنان شکایت کرده ایم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد، تخلفات و تجاوز به عرصه های منابع طبیعی را مهمترین دلایل شکایت دستگاه متبوع خود از کارخانه داران شن و ماسه در شهرستان های بویراحمد و دنا عنوان کرد

وی گفت: حریم مورد استفاده کارخانه داران شن و ماسه کوهی براساس قانون یک تا ۲ هکتار است اما متاسفانه اکنون شاهد تخریب گسترده عرصه های منابع طبیعی در این ارتباط هستیم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد با اظهار تاسف از تخریب های صورت گرفته توسط کارخانه داران شن و ماسه کوهی بویژه در شهرستان های بویراحمد و دنا، خاطرنشان کرد: اینها برای جاده دسترسی نیز عرصه های منابع طبیعی را تخریب که واقعا نگران کننده است.

جهان آراء با تاکیدبراینکه باهرگونه تخریب عرصه های منابع طبیعی و زیست محیطی مخالف هستیم، بیان داشت: حدود ۵۰ مجوز کارخانه شن و ماسه کوهی در کهگیلویه و بویراحمد صادر که از این تعداد حدود ۸۵ درصد آنها غیرفعال است.

وی گفت: اگر عرصه های منابع طبیعی تخریب شود بدون شک شاهد گردو غبارهای فراوان در آینده ای نه چندان دور خواهیم بود که روند کنونی برای خود ما مطلوب نیست.

تجاوز جاده جهان زیست محیطی قانون کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری منابع طبیعی منابع طبیعی و آبخیزداری تخلفات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر