کد خبر: 187585 A

یک طلبه فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد:

یک طلبه فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد از وضعیت کنونی عفاف و حجاب در جامعه عشیره ای و شیعی این استان بشدت انتقاد کرد.

یک طلبه فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد از وضعیت کنونی عفاف و حجاب در جامعه عشیره ای و شیعی این استان بشدت انتقاد کرد.

به گزارش ایلنا از یاسوج، " حجت الاسلام صیادی " در جمع نمازگزاران مسجد و حسینیه امام علی(ع) شهرک امام حسین(ع) یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد گفت: امروز عده ای با ساپورت پوشی و بدحجابی موافق و آن را افتخاری برای خود می‌دانند.

وی با انتقاد از وضعیت کنونی عفاف و حجاب در کهگیلویه و بویراحمد، اظهارداشت: زنان ما با لباس های محلی بهترین حجاب را داشتند و در برابر کشف حجاب " رضاخان " ایستادگی کردند.

این طلبه کهگیلویه و بویراحمد افزود: امروز جایگزین همان زنان، دخترانی شده اند که به ساپورت پوشی و بدحجابی افتخار می‌کنند و برخی از آنها حاضرند اندام خود را در دید عموم به بهانه های مختلف نشان دهند.

صیادی با بیان اینکه غیرت دینی در کهگیلویه و بویراحمد در حال رنگ باختن است، خاطرنشان کرد: با علی(ع) بودن زیاد برای ما ارزشی ندارد و گاهی اوقات با کوچکترین فشار حاضریم علی(ع) را کنار بگذاریم.

وی گفت: ارتباط با مساجد از سوی جوانان کم شده و حاضریم ساعت ها در پای " ارگ " بنشینیم اما حاضر نیستیم پنج دقیقه پای منبر یک عالم دینی باشیم.

این طلبه کهگیلویه و بویراحمد، بدحجابی را برای برخی افراد یک کار مقدس دانست و تصریح کرد: برخی می گویند قیمت چادر گران شده اما می روند و " تبلت " می خرند اما حاضر نیستند نصف پول " تبلت " را بدهند و چادر بخرند.

امام حسین امام علی بدحجابی پول جامعه حجاب زنان کهگیلویه و بویراحمد مسجد طلبه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر