کد خبر: 205069 A

معاون توسعه و عمران سازمان امور عشایر ایران خبر داد:

صندوق عشایر ۱۰۰ میلیون تومان برای راه اندازی این کارخانه اختصاص داد.

معاون توسعه و عمران سازمان امور عشایر ایران از راه‌اندازی مجدد کارخانه خوراک دام و طیور دشتروم یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

«میر ولی صفر‌زاده» در گفت‌و‌گو اختصاصی با ایلنا از یاسوج گفت: با توجه به پیگیری‌های انجام شده و به جهت حمایت از جامعه عشایری استان کهگیلویه و بویراحمد کارخانه خوراک و دام دشتروم یاسوج بعد از چند سال تعطیلی دوباره راه اندازی شد.

وی با اشاره به اینکه با کمک صندوق عشایر و مدیران استانی این کارخانه راه اندازی شد، خاطرنشان کرد: صندوق عشایر ۱۰۰ میلیون تومان برای راه اندازی این کارخانه اختصاص داد.

صفرزاده ابراز کرد: همچنین از محل اعتبارات خشکسالی سال گذشته ۴۰۰ میلیون تومان به جامعه عشایری استان کهگیلویه و بویراحمد اختصاص داده شد که این اعتبار هزینه خرید مواد اولیه این کارخانه شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه این اعتبارات، حق جامعه سختکوش عشایری است باید مجموعه عوامل دست اندر کار کارخانه خوراک دام و طیور به بهترین شکل ممکن این موضوع را اداره کنند تا فعالیت کارخانه استمرار داشته باشد.

جانشین رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: با راه اندازی کارخانه خوراک دام و طیور جامعه عشایری و حتی روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد می‌توانند از خدمات این کارخانه از جمله تامین علوفه مورد نیاز دام خود با قیمت مناسب بهره ببرند.

صفرزاده افزود: اگر برای ادامه کار این کارخانه نیاز به حمایت سازمان امور عشایر باشد به طور حتم این سازمان از هیچ تلاشی فروگذاری نمی‌کند.

استان کهگیلویه و بویراحمد ایران جامعه خشکسالی خوراک کهگیلویه و بویراحمد کارخانه راه عشایر اندازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر