کد خبر: 390855 A

مدیرکل اداره پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد:

ایلنا: مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد از روند رو به رشد خودکشی در این استان خبر داد.

کامروز امینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در گچساران گفت: میزان خودکشی در کهگیلویه و بویراحمد روبه رشد بوده که وضعیت نگران کننده‌ای دارد.

وی بدون اشاره به آمار خودکشی‌های صورت گرفته در کهگیلویه و بویراحمد، ادامه داد: آمار کنونی خودکشی‌ها نگران کننده که باید مسوولان برای جلوگیری از این روند تدابیر ویژه‌ای بیندیشند.

این مسوول ادامه داد: از جمع اجساد کالبدشکافی شده مشکوک به مرگ‌های غیر طبیعی در سال گذشته در این استان تعداد ۳۴۸ نفر اعلام شده که از این تعداد ۱۰۰ نفر زن و ۲۴۸ نفر مرد است.

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد افزود: در سه ماهه اول امسال در کهگیلویه و بویراحمد ۱۰۰ مرگ اتفاق افتاده که ۸۳ مرگ غیر طبیعی درکالبدگشائی مرکز استان تائید شده است که از مجموع ۱۰۰ مرگ اتفاق افتاده که ۶۸ جسد مربوط به بویراحمد و دنا، ۲۳ جسد مربوط به گچساران و باشت، هشت جسد مربوط به دهدشت و یک جسد بهمئی تشخیص به فوت غیرطبیعی داده شد.

امینی افزود: در سه ماهه اول ۹۵ تعداد ۱۰۷۹ نفر مصدومین تصادف در سطح استان بودند، که ۳۶۳ زن و ۷۱۶ مرد بوده و آمار فوتی تصادفات ۴۴ نفر که از این تعداد ۱۳ زن و ۳۱ مرد فوت شدند که ازاین تعداد فوت شده ۲۴ نفر از بویراحمد و دنا، ۱۷ نفر گچساران و سه نفر اهل دهدشت بوده‌اند.

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از ۵۰ درصد مرگ و میر در سه ماهه اول ۱۳۹۵ استان به تصادفات تعلق دارد و مابقی به مرگ‌هایی چون خودکشی، گازگرفتگی، سوختگی سوانح یا خودکشی، غرق شدگی و برق گرفتگی است.

امینی درباره سالن‌های تشریح اجساد پزشکی قانونی در کهگیلویه و بویراحمد گفت: سالن تشریح شهرستان گچساران با امکانات در دست افتتاح است که به دلیل نبود پزشک متخصص کالبدگشایی در دست رسیدگی برای فرستادن پزشک به این مرکز هستیم و در صورت راه اندازی، کالبدگشایی این شهرستان به استان ارجاع نخواهد شد.

وی افزود: سالن تشریح شهرستان بهمئی در اردیبهشت ۱۳۹۵ آغاز به کار کرده و تنها کالبدگشایی در مرکز استان صورت می‌گیرد.

تصادف خودکشی رشد فوت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر