کد خبر: 405045 A

شهبازی خبرداد:

رئیس اداره نگهداری و تعمیرات شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران مهمترین دستاوردها و فعالیت‌های این اداره را تشریح کرد .

به گزارش ایلنا، محمد شهبازی گفت: سال گذشته 78 هزار و 541 فقره درخواست کار تعمیراتی اعم از پیشگیرانه، اصلاحیه، تعمیر کلی و غیرمترقبه در اداره نگهداری و تعمیرات این شرکت انجام شده است .

وی با بیان اینکه انجام کارهای تعمیراتی و اصلاحیه‌ها نقش موثری در اقتصاد مقاومتی ، تولید و حفظ محیط زیست پیرامون تأسیسات نفتی داشته، اظهارداشت: در همین راستا 668 مورد اصلاحیه در واحدهای مختلف انجام شده و تعداد 250 مورد درخواست نیز توسط نظام مشارکت و مهندسی سیستم‌ها و بهره‌وری به این اداره ارجاع شده است .

شهبازی، تعویض و بهینه‌سازی کنترل توربین‌های رولز رویس ایستگاه‌های تقویت گاز (ردیف c-104 فشار ضعیف گچساران 1 ، ردیف c-101A  و C-101B فشار قوی گچساران، ردیف‌های C-702A و  C-702C واحد فشار ضعیف گچساران 3 و ردیف های C-403  وc- 405 فشار ضعیف گچساران 4 را از دیگر عملیات‌های موفقت‌آمیز این اداره عنوان کرد.

رییس اداره نگهداری و تعمیرات شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران افزود: انجام تعمیرات اساسی کارخانه‌های گاز و گازمایع 900، فشار قوی سیاهمکان، تقویت گاز بینک و گاز و گاز مایع یک هزار و 300 سیاهمکان در بخش های مختلف نظیر برق، ابزار دقیق ، بخشی از مکانیک – رله‌های حفاظتی و تعمیرات کلی مکانیک در این شرکت موجب جلوگیری از خروجی ارز و حمایت از صنایع شرکت های ایرانی شده است.

وی با بیان اینکه این اداره موفق به تعمیر انواع روتور و درپوش الکترو موتور شامل بازسازی نشیمنگاه و بیرینگ به تعداد 270 مورد شده از ساخت 220 عدد انواع صفحه کاهنده فشار(اورفیس)در سایزهای مختلف خبر داد.

شهبازی  به ساخت بیش از 400 مورد قطعات مورد نیاز توربین‌های ورکسپور، کلارک، سولار، رستون، رولز رویس شامل، نشت بندهای تفلونی، بوش و چرخ دنده‌ها اشاره و یادآورشد: نیروهای صنعت نفت گچساران موفق به ساخت بیش از 145 مورد فلنج از 4 اینچ تا 24 اینچ مورد مصرفی در خطوط جریانی نفت و گاز شدند.

 وی در پایان انجام اصلاحیه‌های مختلف نظیر تلمبه‌های جدید روی بسته مواد شیمیایی ضد رسوب واحد نمک‌زدایی، اصلاحیه تعویض لوله، تعمیر 122 دستگاه شیرآلات متنوع فرایندی در سایزها و نمونه‌های مختلف را از دیگر نقاط قوت کارکنان صنعت نفت گچساران عنوان  و بیان داشت: فرایند این عملیات‌ها در سالیکه از سوی مقام معظم رهبری به نام سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نامگذاری شده نقش بی‌بدیلی نیز در تولید نفت داشته است.

اقتصاد مقاومتی دولت روابط عمومی نفت نفت و گاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر