کد خبر: 420045 A

ایلنا: مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد با تشریح عملکرد این اداره کل در حوزه‌های مختلف در سال گذشته و شش ماهه اول امسال، از افزایش 39.5 درصدی سقط جنین در شش ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: استان ما همچنان رتبه نخست کشور را در صدور مجوز سقط جنین دارد.

به گزارش ایلنا از یاسوج، کامروز امینی در نشستی با رسانه‌ها در یاسوج گفت: این استان در صدور مجوز سقط درمانی در سال‌های اخیر همواره رتبه نخست کشور را داشته که بیشترین علت صدور این مجوز ناهنجاری‌های جنینی است.

 وی ادامه داد: متاسفانه در شش ماهه اول امسال شاهد افزایش آمار پرونده‌های همسرآزاری در کهگیلویه و بویراحمد بوده ایم.

امینی افزود: در شش ماهه نخست امسال 314 مورد پرونده همسرآزاری در پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد تشکیل که از این تعداد 308 نفر زن و شش نفر مرد بودند.

غرق شدن 12 مرد در رودخانه های استان 

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد در ادامه با اظهارتاسف از فوت جوانانی که در رودخانه‌های این استان غرق شده‌اند، ادامه داد: در شش ماهه نخست امسال،  11 نفر در رودخانه‌ها غرق شدند که همگی مرد بوده‌اند.

فوت سه نفر براثر گازگرفتگی

امینی گفت: در شش ماهه نخست امسال نیز سه مورد فوت ناشی از گازگرفتگی در پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد ثبت شد و این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته هیچ موردی نداشتیم.

12 مورد فوت ناشی از مصرف مواد مخدر

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد، وضعیت کنونی این استان در فوت ناشی از مصرف مواد مخدر را مطلوب ارزیابی کرد و اظهارداشت: در سال گذشته 12 مورد فوت ناشی از مصرف مواد مخدر داشتیم که روند کاهشی را نشان می‌دهد.

کاهش 22 درصدی نزاع در کهگیلویه و بویراحمد

امینی در بخش دیگری از این نشست به وضعیت پرونده های تشکیل شده نزاع ها اشاره و خاطرنشان کرد: در بحث نزاع هم در شش ماهه نخست امسال، سه هزار و 103 پرونده تشکیل شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 22 درصد کاهش داشتیم.

ارجاع 244 جسد در شش ماهه اول به پزشکی قانونی استان 

وی گفت: تعداد کل اجسادی که در شش ماهه نخست امسال به پزشکی قانونی استان ارجاع داده شد 244 مورد بود که نسبت به سال گذشته کاهش داشتیم.

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد افزود: در بحث کمیسیون‌های پزشکی قانونی در شش ماهه نخست امسال 133 پرونده تشکیل و بررسی شد که در مقایسه با سال گذشته بالغ بر 34 درصد رشد داشته است.

رشد 90 درصدی شکایت از کارد درمانی در بیمارستان های کهگیلویه و بویراحمد

امینی با بیان اینکه بخشی از پرونده‌های کمیسیون‌های پزشکی قانونی مربوط به شکایت از کادر درمان است، یادآورشد: در سال 95 حدود 21 پرونده شکایت از کادر درمان مورد بررسی قرار گرفت که در مقایسه با سال گذشته بیش از 90 درصد رشد داشتیم.

کشته شدن 92 نفر در تصادفات کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در شش ماه اول امسال، متاسفانه ۹۲ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست داده‌اند که در سال گذشته این تعداد ۹۱ نفر بوده است.

امینی افزود: ۵۵ درصد فوتی‌های ناشی از حوادث رانندگی در شهرستان‌های بویراحمد و دنا اتفاق افتاد که ۵۱ مورد در شهرستان‌های بویراحمد و دنا، ۳۳ مورد در شهرستان گچساران و هشت مورد در شهرستان کهگیلویه به دلیل حوادث رانندگی جان خود را از دست داده‌اند.

وی با بیان اینکه ۷۸ درصد فوتی‌های ناشی از حوادث رانندگی در مسیرهای برون شهری بوده است، یادآورشد: ۱۴ مورد تصادفات در درون شهری، ۷۲ مورد برون شهری و شش مورد نیز در جاده روستایی رخ داده است.

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد، ۵۴ درصد از متوفیان تصادفات در این استان را متأهل برشمرد و خاطرنشان کرد: فروردین در صدر ماه‌های پر حادثه در این استان است.

امینی گفت: بیشترین آمار ثبت فوتی‌ها در ماه فروردین با ۲۳ مورد، تیرماه با ۱۸ مورد و شهریورماه با ۱۷ مورد اتفاق افتاده است.

وی با تشریح کلی آمارهای تصادفات در کهگیلویه و بویراحمد، بیان داشت: از تعداد ۹۲ نفر که در شش ماه اول امسال به دلیل حوادث رانندگی فوت کردند، ۳۴ نفر راننده، ۱۸ نفر عابر پیاده و ۴۰ نفر سرنشین بوده‌اند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: آمار مصدومین ناشی از تصادفات در شش ماهه سال جاری، 2 هزار و ۳۱۱ نفر بوده که از این تعداد یک هزار و ۶۰۵ نفر مرد و ۷۰۶ نفر زن بوده‌اند.

سقط جنین همسرآزاری غرق شدن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر