کد خبر: 425308 A

مدیرعامل شرکت برق کهگیلویه و بویراحمد خبرداد:

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد از برق‌رسانی به 23 روستای بالای 10 خانوار این استان در سال جاری خبر داد.

به گزارش ایلنا،"داود راهزادی" در بازدید از شبکه های برقرسانی روستایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: 23 روستای بالای 10 خانوار این استان با اعتباری حدود 27 میلیارد ریال از نعمت برق برخوردار می‌شوند.

وی با بیان اینکه با برق‌رسانی به این روستاها جشن برق‌رسانی به روستاهای بالای 10 خانوار را در بهمن ماه امسال برگزار می‌کنیم، اظهار داشت: 18 روستا از این تعداد با استفاده از شبکه‌های برق و پنج روستای دیگر با استفاده از انرژی‌های نو از نعمت برق بهره‌مند می‌شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای برق‌رسانی به این روستاها حدود 46 کیلومتر شبکه فشار متوسط و هشت کیلومتر شبکه فشار ضعیف استفاده می شود.

راهزادی، تعداد ترانسفورماتورهای بکار رفته برای برق‌رسانی به این روستاها را 27 دستگاه عنوان کرد.

وی افزود: روستاهای دامور طسوج چرام، ده توت باشت، آینه بازار مهتاب چاروسا، موردراز سوق کهگیلویه، شاه‌نشین ممبی بهمئی، سیب مداب بویراحمد، سرتنگ لیراب دیشموک و بلربیشه بخش مرکزی کهگیلویه از مهمترین روستاهایی هستند که از نعمت برق در سال‌جاری بهره مند می شوند.

راهزادی گفت: اعتبارات این پروژه‌ها از محل بند(ه) تبصره شش قانون بودجه سال 95 کل کشور و براساس موافقتنامه برق‌رسانی به روستاها تخصیص داده می شود.

انرژی برق کهگیلویه و بویراحمد قانون بودجه برق رسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر