کد خبر: 470468 A

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد گچساران خبرداد:

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی گچساران، برگزاری دومین جایزه ملی " سقلاتون " را افتخار ادبی برای کهگیلویه و بویراحمد دانست.

" امیرحسین نوروزی " به ایلنا در گچساران گفت: 983 اثر ادبی در بخش های آزاد و بومی به دبیرخانه جشنواره " سقلاتون " ارسال که از این تعداد، 715 اثر آزاد و 216 اثر بومی داستان بوده و در پایان، 85 اثر به مرحله نهایی راه یافتند.

وی افزود: هیات داوران دومین جایزه ادبی داستان کوتاه سقلاتون گچساران از بین 85 اثر با رعایت اصول اخلاقی ، هنری و ادبی، 16 اثر را برای اختتامیه انتخاب کردند.

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران گفت: برگزیدگان ممتاز بخش آزاد و بومی به ترتیب، نفراول بخش آزاد مجتبی شولی افشارزاده از تهران با داستان باغ سنگی، نفردوم میثم فرهمندیان از گچساران و نفرسوم ناصرصبحی با داستان شیطان سیگار از سیرجان حائز رتبه شدند.

نوروزی افزود: در بخش اقلیمی نیز نفر اول امین روات زاده با داستان سرخو از اهواز، نفر دوم میرغلامرضا شریعتی راد و نفر سوم فرشاد یوسفی زاده از مشهد با داستان دره جنی رتبه اول تاسوم هربخش راکسب کردند.

وی گفت: دومین جایزه ادبی سقلاتون گچساران درنوع خود بسیاربی نظیر واز حیث آثار متنوع بود تاجایی که سه اثرازخارج کشور به دبیرخانه ارسال شده بود.

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران افزود: از افتخارات ادبیاتی استان کهگیلویه وبویراحمد اهمیت دادن به ارزشهای بومی و ملی نمودن استعدادهای نهفته جوانان صاحب اثر است.

نوروزی، تاریخ برگزاری اختتامیه دومین جایزه ملی " سقلاتون " را 24 اسفندماه جاری در شهر دوگنبدان مرکز گچساران عنوان کرد.

سیگار فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد مشهد اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر