کد خبر: 498431 A

احتشامی به ایلنا خبر داد:

رئیس شبکه بهداشت و درمان چرام گفت: تنها دستگاه رادیولوژی بیمارستان این شهرستان از کار افتاده است.

مسعود احتشامی به ایلنا از یاسوج گفت: تنها دستگاه رادیولوژی شهرستان چرام حدود یک‌ماهه از کار افتاده و متاسفانه بیماران نیازمند به رادیولوژی اکنون با مشکلاتی در این ارتباط مواجه هستند.

وی با بیان اینکه مکاتبات لازم با دانشگاه علوم‌پزشکی یاسوج برای جایگزین کردن یا تعمیر تنها دستگاه رادیولوژی چرام انجام کرفته است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان چرام در استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: یک‌بار تعمیرکاران دستگاه رادیولوژی به این شهرستان آمدند اما متاسفانه دوباره با مشکل مواجه شد و آنان از ما خواستند دستگاه را به تهران ارسال کنیم.

احتشامی با اشاره به هزینه‌های بالای ارسال و تعمیر تنها دستگاه رادیولوژی چرام، اظهارداشت: دستگاه را برای تعمیر به تهران ارسال و متاسفانه هنوز تعمیرات لازم انجام نگرفته است.

وی گفت: دستگاه رادیولوژی کنونی در شهرستان چرام نسبت به دستگاه‌های کنونی پیشرفته نیست و می‌توان گفت بعد از ساخت این دستگاه، دو نوع دستگاه دیگر پیشرفته رادیولوژی اکنون در بیمارستان‌های کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان چرام در استان کهگیلویه و بویراحمد، قیمت دستگاه رادیولوژی جدید پیشرفته را حدود 600 میلیون تومان عنوان و خاطرنشان کرد: اعتبارات لازم برای خرید چنین دستگاهی هم وجود ندارد.

احتشامی اظهار امیدواری کرد که دستگاه رادیولوژی زودتر تعمیر و در اختیار بیمارستان چرام قرار گیرد.

وی تعداد مراجعه‌کنندگان روزانه برای استفاده از رادیولوژی چرام را بین 2 تا چهار نفر ذکر و یادآورشد: بیماران نیازمند به این دستگاه اکنون به دهدشت و یا شهرهای دیگر مراجعه می کنند.

به گزارش ایلنا، شهرستان چرام از شهرستان‌های گرمسیری کهگیلویه و بویراحمد محسوب شده که با یاسوج مرکز این استان حدود 180 کیلومتر فاصله دارد. حدود 45 هزار نفر در شهرستان چرام سکونت دارند.

 

استان کهگیلویه و بویراحمد بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه و بویراحمد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر