کد خبر: 508253 A

در سه سال گذشته روی داد

رئیس پلیس راه کشور با بیان اینکه ۳ هزار و ۲۰۰ نقطه حادثه خیز در کشور وجود دارد،گفت:از این میان در یکهزار و ۵۰۰ محل حادثه‌خیز در سه سال گذشته ۵ هزار و ۳۰۰ نفر کشته شدند.

به گزارش  ایلنا از یاسوج، " سردار محمدحسن حمیدی " در یاسوج با اشاره به اقدامات و عملکرد پلیس راه کشور افزود: طرح تابستانه پلیس راه که از ابتدای تیر ماه امسال در سراسر کشور آغاز شده تا پایان تابستان ادامه دارد.

وی به وضعیت طرح تابستانه در سال گذشته و آمارهای مربوط به آن اشاره کرد و گفت: باوجود کاهش تصادفات نسبت به سال ۹۴ متاسفانه ۴ هزار و ۸۰۰ نفر از هموطنان ما در طول طرح تابستانه سال گذشته جان خود را از دست دادند.

سردار حمیدی از خستگی و خواب آلودگی از مهمترین دلائل تصادفات یاد کرد و افزود: بیشترین سهم در تصادفات کشور مربوط به عامل انسانی است وی در خصوص نصب دوربین الکتریکی در برخی راه‌های کشور گفت: ۳۵ هزار کیلومتر از جاده‌های کشور با دوربین کنترل می‌شود.

رئیس پلیس راه کشور با بیان اینکه برای نصب دوربین کمبود اعتبارداریم ادامه داد: در مجموع برای کنترل جاده‌های کشور در دو مرحله به ۸ هزار دوربین نیاز است.

سردار حمیدی افزود: شاخص فوتی‌ها ما در تصادفات در ازای هر ۱۰ هزار وسیله نقلیه ۵. ۷ نفر است که برای کشورهای اروپایی این رقم ۴. ۵ نفر و برای سایر کشورهای دنیا به ازای هر ۱۰ هزار خودرو ۱۰ نفر است.

وی به جاده‌های برون شهری استان کهگیلویه وبیراحمد اشاره کرد و گفت: جاده‌های مواصلاتی این استان به دلیل کوهستانی بودن خطرات زیادی دارد، اما همچنان مهمترین علت تصادفات در جاده‌ها عوامل انسانی هستند.

 

 

پلیس راه جاده دوربین رئیس پلیس راه کشور وسیله نقلیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر