کد خبر: 574174 A

مدیرکل ثبت‌ احوال استان کهگیلویه و بویراحمد:

مدیرکل ثبت‌ احوال استان کهگیلویه و بویراحمد از ثبت واقعه طلاق در این استان اظهار نگرانی کرد و یادآور شد: به‌ طور متوسط در هر شبانه‌روز شاهد ثبت چهار واقعه طلاق در استان هستیم.

به گزارش ایلنا از یاسوج،‌" سیدمحمدعلی تقوی" در نشست رسانه‌ای در یاسوج گفت:‌میزان ازدواج در کهگیلویه و بویراحمد در سالجاری نیز کاهش این واقعه را نشان می دهد.

وی آمار طلاق ها در استان کهگیلویه و بویراحمد را نگران‌کننده توصیف و خاطرنشان کرد: بیش از ۵۰ درصد طلاق‌ها در این استان در پنج سال اول زندگی مشترک زوجین رخ می‌دهد.

مدیرکل ثبت احوال استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: تعداد ازدواج‌های ثبت‌شده در سال جاری پنج هزار و ۶۳۷ واقعه بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹ درصد کاهش‌یافته است.

تقوی گفت:‌ به ازای هر پنج ازدواج در کهگیلویه وبویراحمد یک مورد به طلاق منجر می‌شود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱ درصد کاهش طلاق ثبت‌شده است.

وی تعداد واقعه ثبت شده طلاق در استان کهگیلویه و بویراحمد در سالجاری را نیز یک هزار و ۱۷۹ مورد برشمرد و تصریح کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که بخش عمده‌ای از این طلاق‌ها مربوط به پنج سال اول ازدواج است.

مدیرکل-ثبت-احوال-کهگیلویه-وبویراحمد

کاهش هفت درصدی ولادت و سه درصدی فوت در استان

مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد  درادامه با بیان اینکه نام‌های امیرعلی و حسین در بین پسران و فاطمه و آوا در بین دختران بیشترین فراوانی نام‌ها در استان قرار دارند، اظهارداشت: ۱۱ هزار و ۵۹۵ واقعه ولادت در ۹ ماه گذشته در استان به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت درصد کاهش‌یافته است.

تقوی گفت: شش هزار و ۶۴۵ نوزاد پسر و پنج هزار و ۵۵۰ نوزاد دختر در ثبت‌احوال کهگیلویه و بویراحمد به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به آمار فوت‌شدگان گفت: درسال جاری، یک هزار و ۹۸۴ مورد فوتی در استان کهگیلویه و بویراحمد به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته سه درصد کاهش‌یافته است.

مدیرکل ثبت احوال استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: ۵۶ درصد فوت‌شدگان مرد و ۴۴ درصد فوت‌شدگان زن بوده اند.

تقوی از صدور ۲۵۵ هزار ثبت‌نام کارت ملی هوشمند نیز در استان کهگیلویه و بویراحمد خبرداد.

استان کهگیلویه و بویراحمد زنان طلاق کهگیلویه و بویراحمد مردان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر