کد خبر: 577198 A

گزارش اختصاصی ایلنا از یاسوج؛

روز یازدهم آبان ماه 1396 گزارشی از عجیب ترین معلولیت دنیا با تیتر "پر پرواز شاهین دنا نیازمند کمک خیرین " برروی خروجی خبرگزاری ایلنا قرار گرفت.

به گزارش‌ایلنا از یاسوج، در آن گزارش از زندگی پسر بچه‌ای‌ سخن گفته شد که با امیدواری برای عکاس می‌خندد و از بیماری نادرش سخنی بر زبان نمی‌آورد و فقط می‌گوید اگر خدا بخواهد از این معلولیت رهایی می یابم تا کمک حال پدرم باشم و بتوانم در تامین مخارج خانواده سهمی داشته باشم .

داستان ما داستان شاهین است؛ شاهینی که اگر بال و پری برای پروازهای عاشقانه در رویاهایش ندارد اما امیدوارانه راه چند صدمتری متری خانه تا مدرسه را طی می‌کند تا بتواند با امیدواری بر بیماری نادرش غلبه کند. می‌گوید: می‌خواهم روزی کسی شوم تا بتوانم بیماری ام را درمان کنم.

" شاهین یوسف وند" پسر بچه 14 ساله دنانشین که از بدو تولد بخاطر بیماری نادر عضلانی ارتوپدی زانوهایش برخلاف سیستم آنوتومی بدنش چرخش پیدا کرده، امروز از این درد لاعلاج " لام تا کام " با کسی حرفی نمی زند.

شاهین اهل روستای کریک شهرستان دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد است و علاج پاهایش که بیماری نادری در بین جامعه است، سبب شده که او را از دیگر دوستانش متمایز کند و در رویاهای کودکانه‌اش با حسرت به بازی کردن دوستان بنگرد.

و اما اکنون قراراست آرزوی شاهین دنا به حقیقت بپیوندد و شگفت انگیزترین معلول کهگیلویه و بویراحمد زیر تیغ جراحان برود.

بعد از سال‌ها مشقت و رنج بیماری، پاهای "شاهین یوسف خواه " نوجوان همیشه امیدوار و معلول دنانشین، زیر تیغ جراحان بزرگ کشوری می‌رود.

با انتشار گزارش وضعیت معلولیت " شاهین دنا " از سوی ایلنا و دیگر رسانه‌های کشوری و استانی، " عباس بهشتی روی" فرماندار شهرستان دنا از اعلام آمادگی یک تیم پزشکی در تهران برای معاینه و جراحی پاهای "‌شاهین یوسف خواه " خبرداد.

اقدامات لازم برای ویزیت و درمان این نوجوان معلول از سوی پزشک معالج به انجام رسیده و فرماندار شهرستان دنا طبق وعده‌های قبلی خود آماده اعزام این نوجوان به تهران است.

خبرگزاری ایلنا از یاسوج، از همکاری تیم‌های پزشکی و فرمانداری دنا که برای رفع معلولیت "شاهین دنا " تلاش مجدانه ای دارند، صمیمانه تقدیر و تشکر می‌کند.

استان کهگیلویه و بویراحمد پایتخت جراحی درمان دنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر