کد خبر: 122081 A

مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌های گلستان:

مهدی می‌قانی با اشاره به کاهش ۲۵ درصدی تلفات انسانی ناشی از تصادفات در سطح راههای استان گفت: استان گلستان این رتبه نخست کشوری را در ۶ ماهه نخست امسال کسب کرده است.

گرگان - ایلنا: مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌های گلستان گفت: تعداد کشته‌های ناشی از تصادفات برون شهری گلستان ۱۲ درصد نسبت به نرم کشور پایین‌تر است.

به گزارش ایلنا از گرگان، مهدی می‌قانی «با اشاره به کاهش ۲۵ درصدی تلفات انسانی ناشی از تصادفات در سطح راههای استان گفت: استان گلستان این رتبه نخست کشوری را در ۶ ماهه نخست امسال کسب کرده است.

وی گفت: طبق آمار‌های دریافتی میزان متوفیان با احتساب راه‌های برون شهری و روستایی ۶/۱۶ درصد بوده که گلستان رتبه پنجم را کسب کرده است و در مجموع سیر نزولی متوفیان راه‌ها را در گلستان شاهد بوده‌ایم.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌های گلستان با بیان اینکه در راستای کاهش متوفیان راه‌ها، تعداد تلفات انسانی ۳۷ نفر کمتر گزارش شده است.

وی بیان داشت: اگر این ۳۷ نفر کاهش، ضرب در ۱۵۲ میلیون تومان مبلغ دیه شود یک عدد میلیاردی به دست می‌آید و نشان می‌دهد که رقم کمتری از سوی بیمه پرداخت شده است.

می‌قانی از کاهش ۶/۴ درصدی متوفیان کشور در مدت شش ماهه امسال خبر داد و افزود: گلستان در این زمینه ۶/۱۶ درصد کاهش داشته که ۱۲ درصد نسبت به نرم کشور پایین‌تر است.

وی گفت: طی این مدت ۲۰ گردهمایی آموزشی در راستای کاهش میزان تصادفات در استان تشکیل شد.

استان گلستان حمل و نقل و پایانه های دیه شهری و روستایی شهری گلستان پایین تصادفات برون متوفیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر