کد خبر: 136832 A

مدیرعامل شرکت گاز استان گلستان خبر داد:

در دهه فجر امسال پروژه‎ها در هشت روستای استان گلستان آماده بهره‎برداری است و تعداد ۲ هزار خانوار از نعمت گاز بهره‎مند خواهند شد که میزان مبلغ هزینه شده برای این پروژه‎ها ۳ میلیارد و ۶۱۰ میلیون تومان است.

ایلنا - گرگان: مدیرعامل شرکت گاز استان گلستان از بهره‎برداری و آغاز عملیات اجرایی ۹۴ پروژه در ایام دهه مبارک فجر سال جاری خبر داد.

به گزارش ایلنا از گرگان، رمضانعلی سنگدوینی گفت: در دهه فجر امسال نزدیک به ۹۴ پروژه مورد بهره‎برداری قرار خواهد گرفت و عملیات اجرایی آن‌ها آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: در دهه فجر امسال پروژه‎‌ها در هشت روستای استان گلستان آماده بهره‎برداری است و تعداد ۲ هزار خانوار از نعمت گاز بهره‎مند خواهند شد که میزان مبلغ هزینه شده برای این پروژه‎‌ها ۳ میلیارد و ۶۱۰ میلیون تومان است.

سنگدوینی گفت: در مدت گذشته چهار جایگاه «CNG» گازرسانی شده که در ایام دهه مبارک فجر این‌جایگاه‎‌ها مورد بهره‎برداری قرار خواهند گرفت که در علی‎آبادکتول، خیابان کاشانی گرگان، خان‎ببین و اینچه برون از اینجایگاه‎‌ها بهره‎مند خواهند شد.

وی افزود: برای اینجایگاه‎‌ها از طرف شرکت گاز استان گلستان نزدیک به ۲۵۰ میلیون تومان هزینه شده که همچنین به طور معمول برای ساخت ساختمان این‌جایگاه‎‌ها بین یک تا ۲ میلیارد تومان نیز هزینه می‌‎شود که میزان دقیق آن از طرف شرکت ملی پخش فرآورده‎های نفتی انجام می‌‎شود.

مدیرعامل شرکت گاز گلستان خاطرنشان کرد: گازرسانی به ۷۶ واحد صنعتی در استان گلستان در مدت گذشته انجام شده که در دهه مبارک فجر مورد بهره‎‎برداری قرار خواهد گرفت و برای این پروژه‎‌ها نیز یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان هزینه شده است.

سنگدوینی بیان کرد: در پروژه‎های زیرساختی در سال‎های گذشته به‎خصوص از سال ۱۳۸۶ تا به امروز اقدامات بسیار خوبی به دلیل نیاز استان در حوزه‎ زیرساخت در گاز انجام شده است.

وی ادامه داد: در همین راستا بهره‎برداری از خط انتقال ۱۰ اینچ گنبد، بهره‎برداری از خط تغذیه ۱۶ اینچ از «سی جی اس» جدید گنبدکاووس، بهره‎برداری از ایستگاه «CGS» جدید شهر گنبدکاووس، بهره‎برداری از خط تغذیه دهنه محمدآباد فاضل‎آباد، بهره‎برداری از خط تغذیه گاز حدفاصل سه‎راهی علی‎آبادکتول آق‎قلا تا «CGS» علی‎آبادکتول و بهره‎برداری از خط تغذیه شهرک صنعتی اترک از برنامه‎های دهه مبارک فجر در استان گلستان است.

سنگدوینی تاکید کرد: مبلغ هزینه شده برای این پروژه‎‌ها در بخش زیرساخت ۷ میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان است.

وی در پایان ابراز داشت: در مجموع برای دهه فجر سال جاری تعداد ۹۴ پروژه به ارزش ۱۳ میلیارد تومان آماده بهره‎برداری است.

استان گلستان تغذیه دهه فجر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گاز میلیارد بهره پروژه تعداد آماده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر