کد خبر: 142615 A

مدیرعامل گاز گلستان تاکید کرد:

با ورود سامانه هوای سرد و برودت شدید هوا مصرف گاز استان به بالا‌ترین حد خود رسید.

ایلنا - گرگان: مدیرعامل گاز گلستان با توجه به برودت هوا و افزایش چشمگیر مصرف گازاستان برصرفه جویی حداکثری تاکید کرد.

به گزارش ایلنا از گرگان، رمضانعلی سنگدوینی در مصاحبه با پایگاه خبری گاز گلستان با بیان خبر فوق گفت: با ورود سامانه هوای سرد و برودت شدید هوا مصرف گاز استان به بالا‌ترین حد خود رسید.

وی ضمن تشکر از مشارکت و همکاری مردم استان از آنان خواست تا با مدیریت بر مصرف گاز خود این شرکت را بر استمرار جریان گاز پایدار یاری نمایند.

ایشان افزودند: در حال حاضر افزون بر ۴۴۸ هزار مشترک در مجموع با ۱ میلیون و ۶۸۹ هزار نفر و پوشش جمعیتی ۹۵ درصد در بخش شهری و روستایی استان از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند بوده و مصرف کننده گاز طبیعی هستند.

سنگدوینی تصریح کرد: در فصول سرد سال اولویت مصرف گاز بخش خانگی بوده و تمام تلاش شرکت گاز تامین گاز پایدار به این بخش و جلوگیری از افت فشار گاز است که امیدواریم مشترکین عزیز با صرفه جویی حد اکثری ما را در تحقق موضوع اشاره شده یاری فرمایند.

مدیر عامل شرکت گاز استان گلستان در ادامه گفت: در حال حاضر در فصل سرما حجم بالای مصرف گاز استان در بخش خانگی با بیش از ۹۱ درصد گاز استان است که این مقدار مصرف بسیار قابل توجه است.

سنگدوینی افزود: در مواقعی که دمای استان متعادل بوده و میانگین دما حدود ۵ درجه سانتیگراد بود مصرف گاز مشترکین بخش خانگی که بالا‌ترین حجم مصرف را دارند معادل ۵/۸ میلیون متر مکعب در شبانه روز بود که در چند روز گذشته که سرمای شدید را در سطح کشور و این استان داشتیم مصرف گاز استان به بیش از ۱۲ میلیون متر مکعب نیز رسیده است.

ایشان با اهمیت خواندن مقوله صرفه جو ئی در استمرار جریان گاز گفت: چنانچه هر یک از مصرف کنندگان عزیز بتوانند یک درجه دمای منزل را کاهش دهند منجر به حدود ۶ درصد صرفه جویی در مصرف گاز می‌شود که این امر ضمن اینکه می‌تواند کمک بزرگی در تامین گاز مورد نیاز استان باشد مبلغ قابل ملاحظه‌ای نیز از هزینه گاز بهاء کاهش می‌یابد.

مدیر عامل گاز گلستان درخاتمه اظهار داشت: از مشترکین عاجزانه تقاضا داریم ضمن رعایت دقیق نکات ایمنی به‌ویژه اطمینان از محکم بودن دودکش‌ها که یکی از عوامل اصلی مرگ خاموش است، مصرف گاز خود را به‌درستی مدیریت نموده تا از محل صرفه جو یی‌های انجام شده ضمن جلوگیری از افت فشار و قطعی گاز توسعه گازرسانی در استان را ادامه دهیم و تعداد بیشتری از مشترکین عزیز را از نعمت گازصبیعی بهره‌مند ساخته و شاهد رشد و شکوفائی اقتصاد کشور عزیزمان باشیم.

اقتصاد کشور پوشش رشد سرما شهری و روستایی صرفه جویی صرفه جویی در مصرف گاز مدیر عامل شرکت مرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر