کد خبر: 150027 A

استاندار گلستان:

این استان در بخش هزینه ای ۶۵ درصد کسری بودجه داریم و برای یک هزار پروژه ۲۰ هزار میلیارد ریال کمبود اعتبار وجود دارد، در حالی که اعتبار سالانه استان یک هزار و ۹۵۰ میلیارد ریال می باشد، یازده سال طول خواهد کشید تا این پروژه های نیمه تمام را به اتمام برسانیم

ایلنا - گرگان: استاندار گلستان گفت: خط مشی و جوهره اصلی کمیته امداد امام اشتغالزایی و توانمند سازی است که در استان گلستان ظرفیت بسیار بالایی در این زمینه وجود دارد.
به گزارش ایلنا از گرگان «حسن صادقلو» در دیدار با سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) کشوردرگرگان افزود: برای آنکه توانمندسازی استان نسبت به استان‌های دیگر بالا‌تر و بهتر باشد، باید تدبیری در این مسیر اندیشیده و گام‌های مهم و اساسی برداشته شود.
به گفته وی، با به وجود آمدن چنین شرایطی، رده استان در بحثاشتغال و توانمند سازی باید یک رده قابل قبولی باشد.
وی تصریح کرد: در حوزه توانمندسازی و اشتغال سازی که هدف کمیته امداد می‌باشد، این نهاد مقدس در راستای افق و هدف خودش باید یک مدیریت استراتژیک تنظیم کند و باید در اسناد بالادستی، برش استانی آن مشخص شود که گلستان در کجا قراردارد و باید آسیب‌شناسی کرد که چرا گلستان در این رنکینگ در پایین قرار گرفته است.
وی ادامه داد: عرصه کمیته امداد امام خمینی(ره) یک فرصت و خدمتی ویژه است و با توجه به شرایط ویژه خانواده‌ها، یک خدمت عادی نیست.
نماینده عالی دولت در گلستان افزود: مصارف بانکی در بخش تسهیلات ۱۹۲ درصد در استان بیشتر است که در دولت قبلی تنها مدیریت توزیع انجام می‌شد.
صادقلو گفت: این استان در بخش هزینه‌ای ۶۵ درصد کسری بودجه داریم و برای یک هزار پروژه ۲۰ هزار میلیارد ریال کمبود اعتبار وجود دارد، در حالی که اعتبار سالانه استان یک هزار و ۹۵۰ میلیارد ریال می‌باشد، یازده سال طول خواهد کشید تا این پروژه‌های نیمه تمام را به اتمام برسانیم.
وی اظهار کرد: عواملی باعثشده است که دچار مشکل شویم یکی اینکه استان گلستان چون صنعتی نیست و بیشترین محصولات استان، ارزش افزوده آن ۲۵ صدم درصد می‌باشد و دوم اینکه گلستان استانی کشاورزی است و محصولات معافیت مالیاتی دارند و ظرفیت بزرگی از مالیات که درآمد کشور است بخودی خود از دست می‌دهیم.
استاندار از سرپرست کمیته امداد خواست که نگاه ویژه‌ای به گلستان داشته باشد.

استان گلستان اشتغال خانواده درآمد دولت کسری بودجه کشاورزی کمیته امداد کمیته امداد امام کمیته امداد امام خمینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر