کد خبر: 150032 A

سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور:

در راستای اشتغالزائی و کاهش خانواده و جمعیت هدف این نهاد مقدس، ۱۲۰ هزار خانواده خودکفا شده که سه هزار و ۲۰۰ خانواده از استان گلستان هستند.

ایلنا - گرگان: سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور گفت: این نهاد مقدس اگر تامین بودجه و اعتبار شود، توان ایجاد ۵۰۰ هزار فرصت شغلی در کشور را دارد.
به گزارش ایلنا از گرگان، «حسین انواری» در دیداربا استاندار گلستان گفت:: هدف و تکلیف کمیته امداد امام خمینی(ره) با توجه به شعار مقام معظم رهبری در سه محور حضور و مشارکت مردم، سلامت و توانمند سازی خانواده و اصلاح سبک زندگی است.
به گفته وی، در راستای اصلاح سبک زندگی برنامه دانشجویی، مقالات متنوع و همایش‌های سنتی برگزار کردیم.
وی تصریح کرد: در راستای اشتغالزائی و کاهش خانواده و جمعیت هدف این نهاد مقدس، ۱۲۰ هزار خانواده خودکفا شده که سه هزار و ۲۰۰ خانواده از استان گلستان هستند.
وی ادامه داد: سعی ما براین است که حرکت جدی در حل معضل خانواده‌های کم بضاعت انجام دهیم.
انواری گفت: با ایجاد اشتغال و توانمندسازی خانواده‌ها می‌توان ثبات اساسی در خانه ایجاد و طراحی کرد.
سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور افزود: ثبات در خانواده به تنهایی با تزریق پول مشکل حل نمی‌شود، بلکه جسارت حضور، خود باوری، اعتماد به نفس، مهارت آموزی و توانمندسازی در کار‌ها از مهم‌ترین اثرات اشتغال و توانمندسازی است.
به گفته انواری، از لحاظ اقتصادی رابطه این نهاد با آن‌ها کاملا قطع می‌شود و مستمر بگیر نخواهند بود ولی در رابطه با مشاوره، مددکاری و مشکلات موردی به آنان کمک می‌کنیم.
وی اظهار کرد: در سال جاری ۱۴۰ هزار خانوار تحت پوشش این نهاد وارد حوزه اشتغال شدند و اکنون دو سال طول می‌کشد که آنان فارغ شوند و به خود ابتکاری برسند.
وی یادآور شد: در راستای چشم انداز ۲۰ ساله و برنامه چهارم و پنجم توسعه کشور چشم اندازی را تعریف کردیم و این جهت گیری راهبردی استراتژیک در کمیته امداد امام خمینی(ره) وجود دارد.
انواری خاطرنشان کرد: استعداد سنجی، مهارت آموزی، ایجاد شغل و نظارت از جمله اقدامات کمیته امداد امام خمینی(ره) در این راستاست.
سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور در ادامه سخنان خود از استاندار خواست که حمایت ویژه‌ای در زمینه اشتغال مددجویان و تدابیر ویژه‌ای در تعامل بیشتر بانک‌ها با این نهاد اندیشیده شود که تا جهش بالایی داشته باشیم.
به گفته وی، امسال مردم استان گلستان ۲۰۰میلیارد ریال زکات پرداخت کردند.
وی تصریح کرد: استان گلستان ظرفیت خوبی در زمینه پرداخت زکات به ویژه توسط اهل تسنن ایجاد کرده که با پرداخت زکات آبادانی روستا‌ها به ازای اعتبارات دولتی بسیاری از مشکلات روستایی حل و افزایش تولید و اشتغال را به همراه داشته است.
در این جلسه استاندار گلستان از زحمات عباس حاجی اکبری مدیر کل سابق کمیته امداد استان تشکر و به ابراهیم باغبانی مدیر کل جدید کمیته امداد استان تبریک گفته و برای هر دو آنان آرزوی توفیق نمود.

استان گلستان اشتغال امام خمینی ایجاد اشتغال بودجه پول خانواده کمیته امداد امام خمینی مشکلات مقام معظم رهبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر