کد خبر: 162365 A

رئیس کمیته فرهنگی و پیشگیری از اعتیاد استان خبر داد:

درسال گذشته بیش از ۱۶ هزار نفر در محیط های کاری تحت پوشش طرح های آموزشی این کمیته قرار داشتند که این رقم نسبت به سال ۹۱(۳۰درصد) رشدرانشان می دهدودرمحیط های آموزشی(مهدکودک، مدرسه ودانشگاه) نیز بیش از۱۰۹هزار نفرتحت پوشش طرح های آموزشی این کمیته قرار گرفتند که نسبت به سال قبل آن ۵۰ درصد افزایش یافت.

رئیس کمیته فرهنگی وپیشگیری ازاعتیاد ومدیرکل بهزیستی استان گلستان شامگاه روز گذشته چهارشنبه ۳ اردیبهشت در اولین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان ماه که با حضورعلیرضا جزینی، قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، صادقلو استاندار و رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر استان و مدیران کل دستگاههای اجرایی عضو شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدراستان در سالن همایشهای استانداری برگزارشد، ضمن بیان سیاستهای کلی مبارزه با موادمخدر، اهداف کلان درحوزه پیشگیری را کاهش میزان بروز اعتیادبه موادمخدردرجامعه عنوان نمود.

به گزارش ایلنا از گرگان، «رقیه رحمانی» درادامه به ارائه گزارش عملکرد مقایسه‌ای این کمیته در۲سال گذشته پرداخت و گفت: درسال گذشته(سال۹۲) بیش از ۱۶ هزار نفر در محیط‌های کاری تحت پوشش طرح‌های آموزشی این کمیته قرار داشتند که این رقم نسبت به سال ۹۱(۳۰درصد) رشدرانشان می‌دهدودرمحیط‌های آموزشی(مهدکودک، مدرسه ودانشگاه) نیز بیش از۱۰۹هزار نفرتحت پوشش طرح‌های آموزشی این کمیته ازقبیل: آموزش مهارتهای زندگی، آموزش پیش ازازدواج وزندگی خانواده قرارگرفتندکه نسبت به سال ماقبل آن ۵۰درصد افزایش یافت.

وی در ادامه به ارائه موانع و مشکلات شناسایی شده در پیگیری مصوبات این کمیته در سال گذشته پرداخت و اهم مصوبات و برنامه‌های اجرایی را در سال گذشته شرح داد.

رئیس کمیته فرهنگی وپیشگیری ازاعتیاداستان ازجمله برنامه‌های پیش بینی شده و پیشنهادی در کمیتهٔ فرهنگی و پیشگیری از اعتیاد در سال ۱۳۹۳را: تربیت نیروی انسانی متخصص، اجرای طرح کارزار رسانه‌ای پیشگیری از مصرف شیشه، اجرای برنامه‌های محلات‌‌ رها از اعتیاد در محلات آسیب خیز، عقد تفاهم نامهٔ همکاری مشترک در زمینهٔ تربیت تسهیلگران و اجرای طرح محلات‌‌ رها از اعتیاد، افزایش تعداد تیم‌های پیشگیری از اعتیاد، اجرای طرح برنامهٔ کارمند یاری در محیط‌های کارگری و صنعتی، برپایی نمایشگاه‌های سیار پیشگیری از اعتیاد، آموزش عمومی نسبت به عوارض مصرف مواد اعتیاد آور در صدا و سیما و… عنوان نمود.

در ادامه استاندار گلستان نیز با تاکید بر اینکه پیشگیری اجتماعی باید با جدیت پیگیری شود، گفت: خانواده به عنوان بهترین نهاد اجتماعی با تبیین مسائل اعتقادی و باور‌ها می‌‎تواند در بحثپیشگیری از بسیاری ناهنجاری‎‌ها به ویژه اعتیاد به مواد مخدر ایفای نقش کنند.

حسن صادقلو با بیان اینکه در حوزه فرهنگی باید بر روی خانواده‎‌ها بیشتر اهتمام شود، تصریح کرد: باید خانواده‎‌ها نسبت به موضوع اعتیاد حساس‎‌تر شوند.

وی، داشتن آمار قطعی و روشن را یک اولویت مهم خواند و بیان داشت: هر اقدام پیشگیرانه در زمینه اعتیاد باید با جدیت پیگیری شود.

استان گلستان بهزیستی پوشش پیشگیری از اعتیاد خانواده دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر مدرسه مشکلات مواد مخدر نیروی انسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر