کد خبر: 162830 A

وزیر راه و شهرسازی در نشست با نمایندگان خراسان شمالی در مجلس:

مذاکرات با پیمانکار خارجی پروژه احداثراه آهن گرگان - مشهد در حال نهایی شدن است / در صورت نهایی شدن کارها از طریق بانک مرکزی برای گشایش اعتبار اقدام می کنیم.

وزیر راه و شهرسازی در نشست با نمایندگان خراسان شمالی در مجلس در این استان اعلام کرد: در حال نهایی کردن مذاکرات با پیمانکار چینی هستیم اما برای انجام این پروژه باید دقت فراوانی کنیم تا به منافع ملی و بیت المال لطمه نخورد.

به گزارش ایلنا از گرگان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی در حاشیه سفر روز پنج شنبه ۴ اردیبهشت ٩٢ به استان خراسان شمالی با اشاره پروژه احداثراه آهن گرگان - مشهد که از بجنورد و شیروان نیز عبور می‌کند، اظهار داشت: هم اکنون در انتظار دریافت مجوزهای لازم برای ترک تشریفات مناقصه برای این پروژه هستیم.

وی با اعلام اینکه مذاکرات با پیمانکار خارجی پروژه احداثراه آهن گرگان - مشهد در حال نهایی شدن است، افزود: در صورت نهایی شدن کار‌ها از طریق بانک مرکزی برای گشایش اعتبار اقدام می‌کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه اهل کلنگ زدن نیستم، تصریح کرد: راه آهن شمال - جنوب که بجنورد را به شبکه سراسری وصل می‌کند نیز با فوریت درحال پیگیری است تاجایی که قطعه جوین - اسفراین فعال و قطعه بعدی نیز در مرحله برگزاری مناقصه است.

وی در ادامه از آسفالت ٣٠٠ کیلومتر راه روستایی استان خراسان شمالی تا پایان امسال خبر داد و گفت: علاوه بر این در سال ٩٣ حدود ۶٠ کیلومتر راه آسفالت و به شبکه راههای اصلی استان خراسان شمالی افزوده می‌شود.

آخوندی از آسفالت شدن جاده بجنورد - جنگل گلستان نیز خبر دادو اظهار داشت: این مسیر در قالب ۴ قطعه ١٠ کیلومتری آسفالت می‌شود.

بانک مرکزی جاده جنگل خراسان شمالی راه آهن راه و شهرسازی عباس آخوندی مشهد مناقصه وزارت راه و شهرسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر