کد خبر: 381225 A

فرماندار گرگان مطرح کرد:

فرماندار گرگان گفت: دستیابی به امنیت پایدار تنها درسایه همکاری عموم جامعه و مردم امکان‌پذیر خواهد بود.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی فرمانداری گرگان، جلسه کمیسیون سلاح و مهمات استان گلستان در محل فرمانداری گرگان و با حضور "سیدعباس حسینی"فرماندار مرکز استان،"حیدرعلی‌احمدی" مدیر کل امنیتی انتظامی استانداری گلستان، معاونین فرمانداری های شهرستان‌های گرگان و آق قلا و اعضا در سالن اجتماعات فرمانداری گرگان برگزار شد .

"دکتر حسینی"فرماندارشهرستان گرگان در این جلسه به موضوع امنیت اشاره کرد و بیان کرد: دستیابی به امنیت پایدار تنها در سایه همکاری عموم جامعه ومردم امکان پذیر خواهد بود چرا که هر جا نقش و حضور مردم پررنگ تر باشد، میزان موفقیت و اثربخشی نیز بیشتر خواهد شد.

وی در خصوص استفاده از سلاح های غیر مجاز اظهار داشت: استفاده غیرمجاز و وجود سلاح‌های غیرمجاز یکی از آسیب‌های امنیتی است که قانون تکلیف استفاده کنندگان و نگهداری کننده را به خوبی مشخص کرده است .

فرماندار در خصوص جمع آوری سلاح های غیر مجاز در روستاها شهرستان گفت: دهیاران و شوراهای اسلامی باید اطلاع رسانی جامعی درخصوص نحوه استفاده از سلاحهای مجاز داشته و در معرفی افراد دارای سلاح‌های غیر مجاز با ادارات و ارگانهای ذیربط همکاری‌های لازم را داشته باشند و در خصوص دستورالعمل های کمیسیون سلاح و مهمات استان عنایت ویژه داشته و پیگیری های لازم را بعمل آورند.

 حسینی با تأکید بر اهمیت آگاهی لازم دهیاران توسط بخشداران بیان داشت: وظیفه دهیاران است که افراد را توجیه کنند که اگر دارای سلاح مجاز هستند سلاح فقط در دست شخص مجوز دار باشد و در نگهداری آن نهایت دقت و توجه را بعمل آورند.

در ادامه "احمدی"مدیر کل امنیتی انتظامی استانداری گلستان گفت: معمولاً در وقوع جرائم خشن، سرقت به عنف و... بعضاً از سلاح استفاده می‌شود که می‌تواند عواقب و پیامدهای منفی خود را در پی داشته باشد.

وی در خصوص جمع آوری سلاح غیرمجاز بیان داشت : با توان و تمام باید سعی کنیم با روش‌ها و طرح‌هایی که ارائه می دهیم دارندگان سلاح های غیر مجاز را جمع آوری کنیم.

مدیرکل امنیتی و انتظامی بیان داشت : طی برنامه ریزی های انجام شده سهمیه هر شهرستان نسبت به آمار جمعیتی به کلیه شهرستان‌ها ابلاغ شده است و فرمانداری‌های تابعه تا پایان سال نسبت به سهمیه اعلامی باید سلاح غیر مجاز را کشف کنند.

احمدی تاکید کرد با توجه به حساسیتی که در رابطه با اهمیت جمع آوری سلاح‌های غیر مجاز در قالب دستورالعمل اجرایی طرح مرحله چهارم می باشد اعضای کمیسیون نسبت به اجرایی شدن این طرح کوشا شوند.

استان گلستان استفاده از سلاح جامعه فرماندار امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر