کد خبر: 412644 A

رئیس سازمان صنعت وتجارت گلستان خبر داد:

ایلنا: رئیس سازمان صنعت ،معدن وتجارت گلستان از برقراری پرواز گرگان – اکتائو قزاقستان خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت ،معدن وتجارت گلستان، حسینقلی قوانلو گفت: نخستین پرواز اکتائو قزاقستان –گرگان باحضور امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گلستان و تنی چند از مسئولان استان انجام و با انجام این پرواز، ارتباط هوایی گرگان – اکتائو رسمأ آغاز شد.
 
قوانلو افزود: تسهیل تجارت خارجی استان جهت رونق این بخش، همواره از دغدغه‌های مسئولان استان بوده وتوسعه زیر ساخت‌ها از جمله مهمترین برنامه‌های ما بوده وهست.
 
به گفته وی، در راستای توسعه روابط تجاری استان با بندراکتائو در استان منگستائو قزاقستان وحل مشکلات تجار و بازرگانان دو کشور تصمیم گرفته شد تا با برقراری پرواز گرگان – اکتائو شرایط را برای گسترش تجارت این دو منطقه فراهم شود.
 
قوانلو صرفه جویی در زمان جابجایی را مهمترین مزیت ارتباطات هوایی دانست و افزود: یکی از مهمترین مشکلات تجارت خارجی استان عدم حضور تجار و بازرگانان استان در بازار هدف بوده است که یکی از دلایل آن سفرهای سخت به کشورهای هدف است و در خصوص بندر تجاری اکتائو قزاقستان ، تجار ما باید در سفری طولانی وخسته کننده پس از عزیمت به تهران با پرواز تهران –باکو در کشور آذربایجان وتوقفی طولانی در فرودگاه باکو مجددا از طریق پرواز باکو – اکتائو به این شهر بندری در قزاقستان می‌رسیدند که در بسیاری از مواقع این سفر بیشتر از  24ساعت زمان می‌برد و با برقراری پرواز گرگان - اکتائو این زمان به حدود یک ساعت کاهش می‌یابد.
 
وی توسعه روابط تجاری، توریست درمانی، توسعه گردشگری و کاهش هزینه تجار و بازرگانان را از مهمترین دستاوردهای برقراری این پرواز عنوان کرد.

پرواز شرکت های هواپیمایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر