کد خبر: 157068 A

استاندارگیلان:

استاندارگیلان گفت؛ ۶ میلیون و ۳۸۳ هزار و ۱۸۶ نفر نوروز در گیلان اقامت کردند.

ایلنا: استاندارگیلان با بیان اینکه میزان اقامت گردشگران نوروزی در استان افزایش یافته است گفت: به رغم افزایش این آمار، میزان تلفات جاده‌ای در استان کاهش یافته است.
به گزارش ایلنا از رشت، محمدعلی نجفی گفت: نوروز امسال ۶ میلیون و ۳۸۳ هزار و ۱۸۶ نفر در مراکز اقامتی استان، شامل هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها، مهمانپذیر‌ها، مسافرکاشانه‌ها، کلاس‌های مدارس و کمپ‌های موقت اسکان یافتند که نسبت به مدت مشابهٔ سال گذشته ۱۰درصد بیشتر است.
وی افزود: در همین مدت نزدیک به یک میلیون و دویست هزار خودرو از محورهای مختلف وارد گیلان شدند.
نجفی خاطر نشان کرد: در ایام نوروز ۱۴۱۱ گردشگرخارجی نیز میهمان گیلانی‌ها بودند.
نمایندهٔ عالی دولت در گیلان از کاهش تلفات جاده‌ای در استان نیز خبرداد و گفت: همچنین براساس آمار دقیق پزشک قانونی، به رغم افزایش ورود گردشگران در بخش کشته شدگان تصادفات جاده‌ای ۱۴درصد کاهش داشته‌ایم.
نجفی ادامه داد: با تلاش و کوشش کلیه دستگاههای عضو ستاد تسهیلات نوروزی و همکاری خوب مردم و رسانه‌ها گیلان از نظرکاهش تلفات جاده‌ای جزء ۳ استان بر‌تر کشور معرفی شده است.
استاندار گیلان با اشاره به اینکه در بازدیدهای سرزده شاهد جنب وجوش خوب دستگاههای خدمات رسان بود گفت: از راه و شهرسازی و راهداران، نیروی انتظامی و پلیس راهور، اورژانس، هلال احمر و امداد و نجات، میراثفرهنگی، فرمانداران، بخشداران و دهیاران، صدا وسیما و رسانه‌های گروهی نیز بخاطر تلاش‌هایشان در ایام نوروز قدردانی می‌کنم.
نماینده عالی دولت در گیلان تاکید کرد البته همکاری خوب مردم وگردشگران موجب کاهش تصادفات، بارترافیکی ومدیریت سفر شد که باید تشکر اصلی را از آنان کرد.
وی با اشاره به تمهیدات انجام شده برای کاهش بارترافیکی در نوروز گفت: با بازگشایی ۵/۲ کیلومتر از ۱۱ کیلومتر باقیماندهٔ آزاده راه به شکل موقت و چهار خطه کردن بعداز تونل منجیل ترافیک روانی را مسافران محترم در ورود به گیلان تجربه کرد ند.
نجفی خاطرنشان کرد: البته بنا داریم این ۴ خطه کرده جادهٔ منجیل را تا رودبار ادامه دهیم ضمن اینکه در کنار آن، احداث۱۱ کیلومتر باقیمانده آزاد راه از طریق جذب اعتبارات فاینانس ادامه خواهد یافت.
استاندار گیلان در بخش دیگری از سخنانش به گردشگر پذیر بودن استان در طول ایام سال اشاره کرد وگفت: پس از نوروز ستاد هماهنگی خدمات سفر در گیلان نباید تعطیل شود واین ستاد در طول سال به فعالیت خود ادامه خواهد داد.
نجفی افزود: ما باید بخشی از ایجاد اشتغال خود را از طریق تقویت گردشگری به دست بیاوریم از اینرو در تمام طول سال نیازمند فعالیت نوروزی هستیم.

امداد و نجات ایجاد اشتغال پزشک تصادفات جاده ای جاده دولت راه و شهرسازی ستاد تسهیلات نوروزی گردشگری نوروز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر