کد خبر: 158665 A

استاندار گیلان خبرداد:

استاندارگیلان باید از اعتبارات بنیاد برکت برای توسعه استان به خوبی استفاده کنیم.
به گزارش ایلنا از رشت، محمدعلی نجفی در جلسه ستاد سرمایه گذاری، توسعه اشتغال و پویایی اقتصاد گیلان را از جمله اولویت های مهم استان برشمرد و افزود: در سالی که طبق فرمایش رهبرمعظم انقلاب به سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی مزین گردیده تمامی مدیران باید با تمام توان خود در جهت تحقق این مهم تلاش نمایند.
نجفی، گیلان را سرزمین فرصت ها دانست و افزود: زیبنده استان گیلان نیست که شاهد ارقام بالای بیکاری در آن باشیم.
نماینده عالی دولت در گیلان در ادامه سخنان خود تصریح کرد: استان گیلان از ظرفیت و توانمندی بالایی در بخش های مختلف برخوردار است که باید با بهره گیری از این استعدادها در جهت توسعه و شکوفایی استان تلاش نماییم و گیلان را به جایگاه واقعی که که زیبنده آن است برسانیم.
استاندار گیلان شناسیایی ظرفیت ها و منابع هر شهرستان را از جمله اولویت های کاری فرمانداران و مدیران برشمرد و اظهار داشت: باید با بهره گیری از فرصت ها و مشخص نمودن اهداف، برنامه ریزی معین و استفاده از منابع طبیعی و خدادادی و امکانات موجود در جهت حل مشکل اشتغال و توسعه استان تلاش کنیم.
وی از آمادگی سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیارد تومانی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در جهت ایجاد اشتغال و توسعه استان خبر داد و افزود: چنین فرصت هایی می تواند نقش به سزایی را در جهت توسعه و شکوفایی استان ایفاء نماید.
نجفی خواستار ارائه طرح و برنامه های اصولی و مدون توسط فرمانداران در جهت ایجاد اشتغال و توسعه در بخش های مختلف استان با استفاده از این تسهیلات شد.
استاندار گیلان با اشاره به توانمندی بالای استان در بخش گردشگری اظهار داشت: بخش گردشگری در استان از جمله بخش هایی است که می تواند نقش بسزایی را در ایجاد اشتغال پایدار و توسعه استان ایفاء نماید و مدیران امر باید از اهتمام لازم نسبت به این مهم برخوردار باشند.
استاندار گیلان تصریح کرد: بانوان گیلانی نیز می توانند در جهت توسعه استان بسیار موثر عمل کنند و انتظار می رود مشارکت زنان در بخش اشتغال خانگی و صنایع دستی بیش از میزان کنونی باشد.
وی اظهار داشت: هدف ما بر این است تا در بحثایجاد اشتغال جزء ۱۰ استان برتر کشور شویم.
مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در استان نیز با بیان اینکه بنیاد برکت در ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) هم اکنون در کشور بیش از ۱۴۰طرح اقتصادی را در دست اجرا دارد، گفت: این بنیاد ۴۰۰مدرسه، ۳۰۲مسجد و خانه عالم چندین دارالقرآن و همچنین آبرسانی و برق رسانی را در روستاهای متخلف کشور در دست کار دارد.
موید در ادامه به ساخت بیمارستان برکت و همچنین تولید داروهای ضد سرطان توسط بنیاد برکت اشاره کرد و افزود: گیلان از جمله استانهایی است که در تولید داروهای ضد سرطان(سبحان انکولوژی شهر صنعتی رشت) با مشارکت بنیادبرکت در کشور پیشرو است.

استان گیلان انقلاب ایجاد اشتغال برق بیکاری دولت سرطان سرمایه گذاری صنایع دستی منابع طبیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر