کد خبر: 161165 A

مدیرعامل سازمان آتش نشانی رشت:

تحقیقات نشان داده در سال گذشته از میان شمار حوادثو رویدادهایی که به سازمان آتش نشانی رشت گزارش شده هر۸۱ ساعت یک خودرو در رشت دچار آتش سوزی شده است.

آتش نشانان شهر باران در سال ۹۲ به طور میانگین هر ۸۱ ساعت یک آتش سوزی خودرو را امدادر رسانی کرده‌اند.
به گزارش ایلنا از رشت و به نقل از سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت، تحقیقات نشان داده در سال گذشته از میان شمار حوادثو رویدادهایی که به سازمان آتش نشانی رشت گزارش شده هر۸۱ ساعت یک خودرو در رشت دچار آتش سوزی شده است.
علی مقصودی مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت درباره این خبر گفت: متاسفانه آمار حکایت از آن دارد که در سال گذشته هر ۸۱ ساعت یک خورو در رشت طعمه حریق شده است که اگر این خودرو‌ها مجهز به خاموش‌کننده باشند به واسطهٔ آن ضریب امنیت جانی سرنشینان خودرو نیز افزایش می‌یابد.
وی افزود؛ این موضوع تنها مربوط به ایمنی سرنشینان‌‌ همان خودرو نمی‌شود، بلکه در صورت بروز حریق، می‌ شود از خاموش‌کننده نصب شده در داخل خودرو برای اطفای حریق سایر خودرو‌ها نیز استفاده و بهره برد.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی رشت به صاحبان خودرو‌ها توصیه کرد: ضرورت دارد کلیه رانندگان نسبت به نصب خاموش‌کننده‌ها در خودروهای خود اقدام کنند زیرا وجود خاموش‌کننده درخودرو‌ها می‌تواند تا حد زیادی از میزان شدت تلفات آتش سوزی بکاهد.
مقصودی ادامه داد: خاموش‌کننده‌ها باید سالانه و در بازه‌های زمانی مشخص مورد بازدید قرار گرفته و شارژ شوند.

آتش سوزی آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری خودرو سازمان آتش نشانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی آتش ساعت امنیت خاموش رشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر