کد خبر: 162208 A

استاندار گیلان؛

مشاورین امور بانوان دستگاه های اجرایی باید بتوانند با فکر و اندیشه خود، در راستای فرمایشات رهبری به حل مشکلات عمده استان از جمله اشتغال کمک کنند.

استاندار گیلان در جمع مشاوران امور بانوان دستگاههای اجرایی و فرمانداریها با بیان اینکه زنان با الگو گرفتن از دخت نبی مکرم اسلام می توانند در جامعه حضور فعالانه داشته وبه نقشهای مهم خود در بنیان خانواده بپردازند، گفت: زنانی که از رشد فکری و اجتماعی محروم باشند و در جامعه حضور نداشته باشد آن جامعه رشدنخواهد کرد.

به گزارش ایلنا از رشت، محمد علی نجفی در این نشست که به مناسبت هفته گرامیداشت زن برگزار شد، گفت: نامگذاری روز ولادت حضرت زهرا(س) توسط امام خمینی(ره) به نام روز زن و مادر افتخاری برای نظام مقدس جمهوری اسلامی و همه بانوان است.
استاندار گیلان با تاکید بر اینکه بانوان ما با تأسی از حضرت فاطمه(س) و الگو قرار دادن ایشان نقش خود را در جامعه پررنگ تر کنند، افزود: زنان در زمینه مسئولیت پذیری سیاسی – اجتماعی و دفاع از ارزشهای اصیل اسلامی همواره نقش آفرین بوده اند.
وی با بیان اینکه جلوه های ایثار و فداکاری در بانوان ایران اسلامی در همین زمینه بسیار مشهود است، گفت: مادران بزرگوار شهدا نماد این جلوه ها هستند که فرزندان خود را تقدیم اسلام نمودند و به آن افتخار می کنند.
نجفی با بیان اینکه زنانی که از رشد فکری و اجتماعی محروم باشند و در جامعه حضور نداشته باشد آن جامعه رشد نخواهد کرد، گفت: جامعه دینی و ارزشی جامعه ای است که مادران آن از بینش دینی و ارزشی برخوردار باشند.
وی با اشاره به اینکه زن از نگاه اسلام جایگاه والایی در خانواده و اجتماع دارد، افزود: زنان ما با پرورش کانون خانواده با انس و الفت می توانند نقش های خود را در بخش های اجتماعی، فرهنگی و دینی به ظهور برسانند.
استاندار گیلان تأکید کرد: نقش تربیتی زن برکسی پوشیده نیست اگر زن این نقش تربیتی را به خوبی انجام دهد جامعه سالم، و متعهد و از تهاجمات فرهنگی نیز مصون خواهد بود.
وی تصریح کرد: رعایت عفت، پاکدامنی و حجاب که سرلوحه بانوان ما است اساس جامعه سالم و پاک و دینی است و زنان جایگاه عشق، ایثار و عاطفه را در خانواده دارند.
نجفی همچنین به نقش زنان در بهره وری تولید و افزایش تولید ناخالص ملی و اشتغالزایی اشاره کرد و افزود: به عنوان مثال در بخش صنایع دستی وفرش بافی که می تواند سهم عظیمی را در اشتغال استان ایفاکند، نقش زنان بسیار مشهود است.
استاندار گیلان ادامه داد: تقویت آموزش های فنی و حرفه ای و باز آموزی مهارت ها نیز در ایجاد اشتغال زنان اهمیت زیادی دارد.
وی با بیان اینکه در استفاده مدیریتی از بانوان در گیلان غفلت شده است تأکید کرد: باید به شناسایی بانوان توانمند و بانوان مدیریتی بالادر استان توجه شود و امور بانوان استانداری وظیفه دارد این مقوله را به عنوان یک دغدغه بانوان از مدیران طلب کند.
وی افزود: مشاورین امور بانوان دستگاه های اجرایی باید بتوانند با فکر و اندیشه خود درسالی که توسط مقام معظم رهبری به نام فرهنگ و اقتصاد بامدیریت جهادی نامگذاری شده است، به حل کردن مشکلات عمده استان از جمله اشتغال کمک کنند.
میرسیدی مشاور استاندار و مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گیلان هم شناسایی بانوان کارآفرین و نخبه و نیز حمایت از آنها را بسیار با اهمیت دانست و گفت: بانوان در بخشهای مختلف اقتصادی و فرهنگی حضور و تأثیر گذاری بسیاری دارند و می توانند در بخش های اجتماعی می توانند بیشتر نقش آفرینی کنند.
وی توجه به چشم انداز و برنامه های پیش روی دولت تدبیر و امید در زمینه بانوان را اساس فعالیت های این اداره کل دانست و افزود: بیش از ۵۰۰ ویژه نامه در هفته گرامیداشت مقام زن و مادر در گیلان در حال اجراست.

اشتغال جامعه حضرت فاطمه خانواده دستگاه های اجرایی رشد عشق فنی و حرفه ای مشکلات نظام مقدس جمهوری اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر