کد خبر: 170533 A

استاندار گیلان:

همایش پیاده روی، مراسم صبحگاه مشترک، پیام آوران ایثار، یادواره شهدای ۳۸۰ ورزشکار شهید، همایش تکاوران، نمایش خیابانی دیدار با خانواده شهدا از جمله رئوس برنامه های شاخص استان در این روزهاست.

استاندار گیلان در نشست ستاد هماهنگی گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر بر برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسم سوم خرداد تاکید کرد.
به گزارش ایلنا از رشت، محمدعلی نجفی در این نشست با اشاره به فرمایشات امام راحل و رهبر معظم انقلاب درباره این حماسه تاریخی افزود: فرمایشات مقام معظم رهبری و امام(ره) درباره این روز، نشان دهنده اهمیت آن است.
وی اضافه کرد: این روز بزرگ نقطه عطفی در تاریخ دفاع مقدس است و اهمیت آن بگونه‌ای است که شورای عالی انقلاب فرهنگی سوم خردادماه را به عنوان نمادی از مقاومت، ایثار و پیروزی ثبت کرده است.
استاندار گیلان آزادسازی خرمشهر را حضور پر رنگ ارزش‌های اسلامی عنوان کرد و افزود: آزادی خرمشهر را افتخار ملی واسلامی می‌دانیم.
وی با اشاره به همزمانی ورود سه تن از شهدای گمنام با سوم خردادماه و سالروز آزادسازی خرمشهر تصریح کرد: انتظار دارم با آمادگی و درایت و پررنگ‌تر از گذشته این مراسم با قوت و هدایت بهتری از گذشته برگزار شود.
نجفی از رسانه‌ها نیز خواست هرچه بهتر و پررنگ‌تر این مراسم را پوشش دهند.
استاندار گیلان با اشاره به سفر سرلشکر سید یحیی رحیم صفوی دستیار ویژه و مشاور عالی مقام معظم رهبری روز گذشته به گیلان، تصریح کرد: سرلشکر صفوی یاد شهدای گیلانی در دفاع مقدس را گرامی داشت.
وی به کمک‌های شهید آیت‌الله احسانبخش در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و یادآور شد: شهید آیت‌الله احسانبخش با بسیج تمام امکانات در پشتیبانی از جنگ تلاش کرد.
استاندار گیلان خاطرنشان کرد: در واقع نقش گیلانیان در دوران دفاع مقدس ماندگار است.
نجفی با اشاره به اهمیت انتقال ارزشهای دوران دفاع مقدس به جوانان تاکید کرد: از فضای سایبری برای شناساندن ارزشهای والای انقلاب اسلامی وجنگ تحمیلی باید بیشتر استفاده کرد
رسول جلایی مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان نیز در این نشست با اشاره به برگزاری برنامه‌های متعدد و مختلف به مناسبت سوم و چهارم خردادماه بیان کرد: همایش پیاده روی، مراسم صبحگاه مشترک، پیام آوران ایثار، یادواره شهدای ۳۸۰ ورزشکار شهید، همایش تکاوران، نمایش خیابانی دیدار با خانواده شهدا از جمله رئوس برنامه‌های شاخص استان در این روزهاست.

استاندار گیلان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر