کد خبر: 175271 A

برای عبرت دشمنان؛

تفکر ما باید یک تفکر آرمانی و جهانی بوده و هر برنامه‌ریزی که در داخل داریم باید با توجه به افق‌ها و آرمان‌های جامعه اسلامی و حضرت مهدی(عج) باشد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه سرا گفت: محتوا بخشی و تبیین برنامه‌های نیمه شعبان و دهه مهدویت یک ضرورت است که لازم است با دقت و ظرافت در همه فعالیت‌های این ایام لحاظ شود.

به گزارش ایلنا از رشت، سید محمود رزمگیر ضمن گرامیداشت نیمه شعبان، ولادت یگانه منجی عالم بشریت حضرت ولی عصر(عج) گفت: مهدی موعود غزل مجسم عالم هستی محسوب میگردند و چشم و دل و امید شیعیان جهان اسلام در انتظار ظهور حضرت در آینده نزدیک است.

وی خاطرنشان کرد: زمینه‌سازی ظهور یا انتظار یعنی " محوریت امام در زندگی ما "؛ ما باید اهدافمان، تربیت‌مان و تمام مسائل زندگی‌مان امامی باشد. شیعه با آرمان بلند مهدویت زنده است ما اساس تربیت، رشد و تحولمان را مدیون حضور این امام حی و حاضر هستیم.

رزمگیر ادامه داد: تفکر ما باید یک تفکر آرمانی و جهانی باشد هر برنامه‌ریزی که در داخل داریم باید با توجه به افق‌ها و آرمان‌های جامعه اسلامی و حضرت مهدی(عج) باشد، بدون نگاه ایشان و بدون نگاه ولایت نمی‌توانیم به موفقیت برسیم.

این مسوول اذعان کرد: ایام ماه شعبان به‌ویژه نیمه شعبان فرصتی است که از دو منظر معرفت‌افزایی و شناخت امام زمان(عج) شیعیان استفاده کنند و ارادت خود را به ساحت مقدس ایشان ابراز دارند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه سرا گفت: باید طوری جشن های نیمه شعبان را برگزار نماییم که دشمنان بفهمند مهدویت با فرهنگ ما عجین شده که زمینه ساز قیام امام موعود است.

وی ادامه داد: رسانه‌ها بخصوص رسانه‌ ملی، هنرمندان و نویسندگان همگی باید در راستای ترویج مهدویت تلاش کنند این آموزه را می‌توانیم به زبان هنر بیان کنیم و مهمترین برنامه ها باید در زمینه مهدویت ساخته شود.

رزمگیر در ادامه به تشریح برنامه های فرهنگی ویژه جشن نمیه شعبان پرداخت و گفت: برای برگزاری پرشور و باشکوه جشن نیمه شعبان برنامه های متنوع و شادی در نظر گرفته شده است که امیداواریم بتوانیم این مراسمات را با کیفیت مطلوبی برگزار نماییم.

این مسوول به برگزاری جشن بزرگ میدانی در صومعه سرا اشاره کرد و گفت: جشن بزرگ میدانی شب میلاد منجی عالم بشریت حضرت مهدی(عج) در میدان بسیج این شهر برگزار می شود.

وی تصریح کرد: این جشن به همت ستاد نیمه شعبان با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه سرا و انجمن های هنری با اجرای برنامه های متنوع از قبیل اجرای سرود توسط گروه سرود الغدیر، اجرای موسیقی سنتی، تواشیح، نمایش، قرائت شعر توسط شاعران برتر شهرستان، مولودی خوانی و نورافشانی برگزار خواهد شد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه سرا در پایان خاطر نشان کرد: برگزاری جشن شوق انتظار با همکاری بنیاد شهید در عصر روز ۲۱ خرداد در مجتمع فرهنگی هنری فارابی، محفل قرآنی حلقه‌های معرفت و ختم صلوات در شب و روز نیمه شعبان از جمله برنامه های جنبی این اداره در نیمه شعبان می باشد.


اداره فرهنگ و ارشاد برنامه های فرهنگی برنامه های متنوع بسیج بنیاد شهید جامعه اسلامی رشد شعر شیعیان مهدویت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر