کد خبر: 177778 A

هشدار شرکت آب و فاضلاب؛

با توجه به کاهش نزولات جوی و تغییرات اقلیمی، پیش بینی می شود در تابستان امسال نیز بیش از ۴۰۰ لیتر بر ثانیه کمبود آب شرب داشته باشیم که این امر با صرفه جویی مشترکین محترم هموارتر می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان از کمبود بیش از ۴۰۰ لیتر بر ثانیه ی آب شرب در تابستان سال جاری در روستاهای این استان خبر داد.

به گزارش ایلنا از رشت؛ محمدعلی فرّ امینی افزود: با توجه به اُفت سطح آب های زیرزمینی، افزایش جمعیت و محدودیت منابع آب، استحصال آب روستاییان گیلان در چند سال گذشته با مشکل روبه رو شده است به طوری که در تابستان سال قبل ۵۴ روستای استان با تنش آبی مواجه بودند.

وی تصریح کرد: با توجه به کاهش نزولات جوی و تغییرات اقلیمی، پیش بینی می شود در تابستان امسال نیز بیش از ۴۰۰ لیتر بر ثانیه کمبود آب شرب داشته باشیم که این امر با صرفه جویی مشترکین محترم هموارتر می شود.

وی تعداد مشترکین آب آشامیدنی در سطح روستاهای گیلان را ۲۴۱ هزار و ۷۶۱ مشترک اعلام کرد و گفت: حفر و تجهیز چاه های جدید، نصب و راه اندازی پمپ های قوی، شستشوی مستمر شبکه های آبرسانی و مخازن، پیمایش خطوط انتقال و توزیع و کاهش پرتی آب از جمله برنامه هایی است که با تمام توان برای تامین پایدار و مستمر آب شرب روستاییان گیلان در تابستان سال جاری انجام می شود.

افزایش جمعیت شرکت آب و فاضلاب صرفه جویی لیتر گیلان آب کمبود شرب روستاهای تابستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر