کد خبر: 178169 A

مدیر راهداری گیلان؛

حریم راهها به بستری برای عرضه محصولات کشاورزی توسط خرده فروشان محلی تبدیل شده که این امر باعثکاهش ایمنی استفاده کنندگان از راه می شود.

احداثدوربرگردان محور رشت – امامزاده هاشم با هدف ارتقاء ایمنی وکاهش سرعت کاهها، بریدگی محور رشت - امامزاده هاشم در منطقه سراوان به دوربرگردان استاندارد ارتقاء یافت.

به گزارش ایلنا از رشت، ایرانپرست مدیر راهداری گیلان از اجرای دور برگردان استاندارد در محور ارتباطی رشت - امامزاده هاشم خبر داد وگفت: این دور برگردان به‌ منظور افزایش ایمنی و تسهیل درامر تردد، استاندارد سازی وکاهش سرعت کاهها با اعتباری بالغ بر۴۵ میلیارد ریال احداثشد.

وی افزود: این دور برگردان پس از آزادسازی و اجرای احکام قضایی مبنی بر رفع تصرفات از حریم راه و نیز برخورد با دستفروشان حاشیه راه، با هدف بهبود وضعیت ایمنی در محدوده سراوان با اجرای عملیات تعریض، زیرسازی و آسفالت بطول یک کیلومتر وجداول جدا کننده باندهای گردش به اجرا در آمد و از شرایطی ایمنی برخوردار گردید.

ایرانپرست با اشاره به شرایط بومی منطقه وقرار گیری روستاها ومراکز جمعیتی وکشت زارها در حاشیه راهها تصریح کرد: وجود شهرها و روستاهای متعدد در امتداد جاده های بین شهری عاملی است که، بنا به ضرورت، باعثایجاد سرعت گیرها، تقاطع ها و بریدگی های متعددی در طول جاده های استان می شود که استاندارد نبودن این بریدگی ها و تقاطع های جاده ای در صد ایمنی مسیر را کاهش می دهد.

وی تبدیل بریدگی ها در جاده ها به دوربرگردانهای استاندارد را راهکاری مناسب جهت کاهش نقاط پر حادثه در جاده های استان عنوان کرد وگفت: تحقق این امر مستلزم تامین اعتبارات لازم می باشد.

وی عرضه محصولات کشاورزی در حاشیه راهها را، یکی از مهمترین مشکلات حریم راههای استان عنوان کرد وافزود: حریم راهها به بستری برای عرضه محصولات کشاورزی توسط خرده فروشان محلی تبدیل شده که این امر باعثکاهش ایمنی استفاده کنندگان از راه می شود.

ایرانپرست با تأکید بر لزوم ساماندهی جاده های استان اظهار داشت امید می رود که با پیگیری مسئولان، اعتبارات مالی مورد نیاز جهت احداثدوربرگردان ها و تقاطع های ایمن در سطح جاده های گیلان، تأمین شود؛ چرا که فراهم آوردن ایمنی لازم را در جاده ها باید نوعی سرمایه گذاری دانست که برای پیشگیری از وقوع سوانح و حفظ سلامت مردم انجام می شود

استاندارد جاده جاده های استان سرمایه گذاری سلامت محصولات کشاورزی مشکلات ایمنی تبدیل بریدگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر