کد خبر: 181549 A

سخنگوی شورای شهر رشت:

برای استقبال از ماه مبارک رمضان باید از بنرها و المانهای خوبی استفاده شود تا مردم ورود به فضای معنوی ماه مبارک را احساس کنند که متاسفانه قدری در این کار شهرداری با تاخیر وارد عمل شده و کم‌کاری هم داشته است.

سخنگوی این شورا در حاشیه‌ی نشست کمیسیون فرهنگی – اجتماعی این هفته، ماه مبارک رمضان را ماه نزول قرآن و ماه خودسازی و تزکیه‌ی نفس دانست و گفت: نبایستی این فرصت و امکان را از دست بدهیم.


به گزارش ایلنا از رشت، فاطمه شیرزاد تاکید کرد: معنویت و روحانیت ماه مبارک رمضان و برگزاری جلسات انس با قرآن مجید و همچنین شرکت در برنامه‌های شبهای قدر، ضیافتهای افطار و تلاوت و ترتیل قرآن مجید به انسان این امکان و فرصت را می‌دهد که به یکسال اعمال و رفتار خود توجه جدی نموده و با بازبینی آنها هر جا که خطا و اشتباهی از او سر زده، آنها را جبران کند.

این عضو کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای اسلامی کلانشهر رشت با تاکید بر اینکه در این ماه مبارک جلسات قرآنی در گوشه و کنار شهر با قوت برگزار می‌شود و شورا و شهرداری رشت هم بایستی با برنامه‌های خوب خود فعالانه در این عرصه‌ها وارد شود، اظهار داشت: تاکید ما این است که جلسات قرآنی باشکوه و برنامه‌ریزی خوب و منجسم تدارک دیده شود و از قاریان برجسته ‌برای شرکت در این محافل انس با قرآن استفاده شود.


شیرزاد بر اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی جلسات انس با قرآن شهرداری رشت از طریق رسانه‌های گروهی و نصب بنر و استند تاکید کرد و گفت: از این طریق شهروندان بیشتر در جریان برنامه‌های ماه مبارک رمضان قرار می‌گیرند.


وی خاطر نشان کرد: برای استقبال از ماه مبارک رمضان باید از بنرها و المانهای خوبی استفاده شود تا مردم ورود به فضای معنوی ماه مبارک را احساس کنند که متاسفانه قدری در این کار شهرداری با تاخیر وارد عمل شده و کم‌کاری هم داشته است.


این عضو شورای اسلامی کلانشهر رشت در پایان اظهار امیدواری کرد که انشاءالله وقتی ماه مبارک رمضان به پایان رسید اینگونه نباشد که ما احساس خسران و زیان نماییم.

رسانه شورای اسلامی شورای شهر شهرداری قرآن ماه رمضان مبارک جلسات روحانیت رشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر