کد خبر: 181555 A

معاون خدمات شهری شهرداری رشت مطرح کرد؛

معضل عدم نصب کفپوش وسایل بازی کودکان در پارکها تا دو هفته آینده مرتفع می شود و امیدواریم که دیگر حادثه ای در این خصوص اتفاق نیافتد.

بهارمست معاونت خدمات شهری شهرداری رشت اظهار کرد: حوزه معاونت خدمات شهری با توجه به وظایفی که در چارت کاری شهرداری برای آن لحاظ شده است به فعالیت می پردازد و درصد قابل توجهی از این وظایف منوط به برگزاری جلسات متعدد با شهرداران مناطق و تیم های فعال در مناطق پنج گانه شهرداری رشت است.

به گزارش ایلنا از رشت، وی با بیان این مطلب که نگهداری فضای سبز و رفت و روب سطح شهر از جمله وظایفی است که در محدوده عمل معاونت خدمات شهری می باشد تصریح کرد: جمع آوری زباله و رفت و روب سطح شهر یکی از وظایف ثابت این معاونت است و فعالیت هایی که در این خصوص در شهر رشت توسط پرسنل زحمتکش شهرداری انجام می شود متاسفانه کمتر مورد توجه قرار می گیرد.

بهارمست یکی از عمده مشکلات در خصوص رفت و روب و نظافت شهر را عدم توجه مردم به ساعت جمع آوری زباله ها از درب منازل خواند و تاکید کرد: رفت و روب سطح شهر سه مرحله دارد، جمع آوری زباله، انتقال و دفن که در مرحله جمع آوری از ساعت۹ شب الی ۵ صبح صورت می گیرد که معمولا توسط رفتگران و زیر نظر شرکت های پیمانکاری طرف قرارداد با شهرداری انجام می شود.
وی اضافه کرد: در ساعات ۵ تا ۷ صبح رفت و روب سطح شهر است که با جرات می گویم این فعالیت های پرسنل خدوم خدمات شهری هرگز توسط مردم دیده نمی شود، چون نیروهای خدماتی شهرداری خیابانهایی را رفت و روب می کنند که مملو از زباله هایی است که مردم و کسبه بدون توجه در سطح شهر ریخته اند و روز بعد این خیابانها با دقت و زحمت و نظافت شده دوباره به مردم تحویل داده می شود.
وی ارتقاء فرهنگ مردم را عامل موثری در زمینه مدیریت پسماندهای شهری دانست و گفت: فرهنگ سازی و آموزش جامعه نقش مهمی در مدیریت پسماند و زباله دارد و از تحمیل هزینه های اضافی به شهرداری جلوگیری می کند.
وی ادامه داد: ۲۵ میلیارد تومان در سال برای رفت و روب و نظافت در شهر رشت توسط شهرداری هزینه می شود که این رقم می تواند با برنامه ریزی های درست، فرهنگ سازی و تعامل همشهریان کاهش یابد.
معاونت خدمات شهری شهرداری رشت در ادامه سخنانش به مشکل سد معبر اشاره کرد و گفت: علاوه بر ایجاد موانعی که توسط دست فروشان در سطح پیاده رو ها و شهر انجام می شود بسیاری از کسبه و مغازه داران نیز این موارد را رعایت نمی کنند و شهرداری در این خصوص برخورد جدی را در مراحل متفاوت با کسبه متخلف لحاظ می کند.
وی، صدور اخطاریه در مرحله اول، دریافت تعهد کتبی در مرحله دوم ونهایتا پلمپ محل کسب را از اقدامات قانونی شهرداری در این خصوص خواند و اذعان داشت: پلمپ محل کسب به هبچ عنوان قابل برگشت نیست و شهرداری در اجرای حکم قانونی برای متخلفین بسیار سخت گیرانه عمل می کند.
بهارمست در زمینه پدیده دست فروشی و به دنبال آن ایجاد سد معبر توسط دست فروشان عنوان کرد: متاسفانه دست فروشی در سطح شهر رشت به یکی از چالش های جدی شهرداری تبدیل شده و این پدیده را نمی توان فقط از یک بعد نگریست.
وی اضافه کرد: دست فروشی یک مسئله اجتماعی و اقتصادی است و این معضل به دلیل عدم وجود اشتغال مناسب در استان بروز کرده است.
بهارمست به تصویب مصوباتی با شورای تامین استان در این زمینه اشاره کرد و اظهار داشت: طبق مصوبه های شورای تامین استان، هسته مرکزی شهر رشت از صبح تا ساعت ۸ شب، اجازه هیچگونه فعالیت دست فروشی را نمی دهد و با خاطیان به طور قانونی برخورد خواهد شد.
وی بروز درگیری ها بین دست فروشان و مامورین سد معبر را یکی از عوامل مهم در راستای اجرای صحیح قانون ذکر کرد و افزود: این درگیری ها گاه از حالت هتاکی و لفظی خارج شده و به درگیری های فیزیکی منجر می شود که به ای دلیل نیز پرونده های قضایی نیز در محاکم تشکیل شده است.
معاون خدمات شهری، برخورد با خودروهایی که در کنار خیابانها به عرضه محصولات می پردازند را نیز یکی دیگر از معضلات این معاونت دانست و بیان نمود: تعاملاتی در این زمینه با پلیس راهور گیلان صورت گرفته تا بدین طریق بتوان این خودروها را از اطراف اتوبانها جمع آوری کرد.
وی در بخش دیگری از صحبتهایش به برگزاری جلسات «بهبود فضای شهری» اشاره کرد و افزود: این جلسات هر دو هفته یکبار برای بررسی معضلات نواحی مختلف شهرداری توسط معاونت برگزار می شود و نواقص هر منطقه به شهردار آن ناحیه ابلاغ می شود و فرصت زمانی برای رفع آن نواقص نیز در اختیار آنان قرار می گیرد و هیچگونه اغماضی در خصوص رفع معضلات پذیرفته نخواهد شد.
معاونت خدمات شهری شهرداری رشت بررسی نواقص پارک ها و فضای بازی کودکان را یکی از اولویت های فعالیت های کاری مناطق شهرداری عنوان کرد و یادآور شد: برخی از پارک ها در گذشته فاقد وسایل بازی پلی اتیلن برای کودکان بودند که با مساعدت شورای شهر رشت و بودجه ای که در زمینه بهبود وضعیت محیط شهری تدوین شد، شش دستگاه وسیله بازی پلی اتیلن برای نصب در پارک های سطح شهر و مناطق خریداری و نصب شد.

بهارمست، نصب کفپوش برای وسایل بازی پارکها را یکی از دغدغه های شهرداری خواند و گفت: معضل عدم نصب کفپوش وسایل بازی کودکان در پارکها تا دو هفته آینده مرتفع می شود و امیدواریم که دیگر حادثه ای در این خصوص اتفاق نیافتد.
وی اضافه کرد: احداثو تعویض کامل سرویس های بهداشتی در پارک ها نیز در حال انجام است و با برنامه ریزی های انجام شده تغییر مبلمان شهری، تعویض چراغها و زیباسازی فضای سبز پارکها در دستور کار قرار دارد.
بهارمست ادامه داد: طبق نظر سنجی هایی که از مردم انجام شده است ۱۷ آیتم در زمینه بهبود فضای پارکها از مردم نظر خواهی شد و این آیتم های شامل ست های ورزشی، نظافت پارک، سرویس های بهداشتی، مبلمان شهری و غیره در پارک ها بود که با توجه به این نظرسنجی ها از همشهریان، برنامه ریزی هایی در معاونت خدمات شهری صورت گرفت.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به خواسته هایی که مردم دارند اولویت بندی هایی انجام شده است تا با توجه به نقدینگی وبودجه بتوانیم رضایتمندی مردم را کسب کنیم.

اجتماعی و اقتصادی بازی بودجه پلیس راهور زباله سرویس های بهداشتی شهرداری قانون کودکان معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر