کد خبر: 181857 A

استاندار گیلان:

امسال با برنامه هایی که در معاونت توسعه ی مدیریت و پشتیبانی و برنامه ریزی تدارک دیده شده است اجازه نخواهیم داد این بودجه برگشت بخورد.

استاندار گیلان در نشست با رئیس و معاونان دانشگاه گیلان گفت: دانشگاه گیلان به ارتقاء جایگاه استان کمک کند.


به گزارش ایلنا از رشت؛ محمد علی نجفی در این نشست با اشاره به اینکه حرکت دانشگاه گیلان در فضای توسعه و پیشرفت به دیگر دانشگاه های استان نیز تحرک می دهد گفت: دانشگاه گیلان کمک کند جایگاه واقعی مان را به دست آوریم.


وی با بیان اینکه در این راستا توسعه ی مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان بسیار مهم است افزود: براساس مذاکرات با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مشکلی برای تأمین اعتبار اجرای طرح های دانش بنیان وجود ندارد.


نجفی با اشاره به کمبود منابع مالی برای انجام طرح های تحقیقاتی ویشرفت پروژه های عمرانی دانشگاه گیلان خاطر نشان کرد: در کنار اختصاص اعتبارات استانی و جذب اعتبارات ملی بهترین روش برای تأمین این اعتبارات در آمدزایی دانشگاه براساس انجام قرار دادهای تحقیقاتی است.


وی با بیان اینکه ارائه ی طرح های نوین تحقیقاتی و آموزشی بهترین راهکار برای در آمد زایی است گفت: در حالیکه بودجه های پژوهشی دستگاه های دولتی گیلان سالها گذشته برگشت خورده است جای تأسف دارد که دانشگاه های استان برای انجام طرح های تحقیقاتی مشکل داشته باشند.


نجفی گفت: امسال با برنامه هایی که در معاونت توسعه ی مدیریت و پشتیبانی و برنامه ریزی تدارک دیده شده است اجازه نخواهیم داد این بودجه برگشت بخورد.


وی با اشاره به اینکه دستگاه های اجرایی میتوانند بودجه های پژوهشی خود رادر پایان نامه های کار بردی و مورد نیاز که در دانشگاه ها در حال تهیه است سرمایه گذاری می کنند گفت: فاصله ی بین دانشگاه با بخش های صنعت، کشاورزی و خدمات امسال کمتر خواهد شد.


رئیس دانشگاه گیلان نیز در این نشست با ارائه ی گزارشی از فعالیت ها و نیازهای این دانشگاه گفت: دانشگاه گیلان با دارا بودن ۱۸ هزار دانشجو، ۵۰۰ عضو علمی و ۶۰۰ استاد مدعو بزرگترین دانشگاه شمال کشور محسوب می شود.


رضی با اشاره تدریس ۱۹۰ رشته و دفاع ۲۵۰۰ پایان نامه سالانه در دانشگاه گیلان خاطر نشان کرد: جهت گیری های دانشگاه، مشارکت در توسعه ی استان است.

بودجه توسعه و پیشرفت دانشجو دستگاه های اجرایی دستگاه های دولتی رشد سرمایه گذاری صنعت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منابع مالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر