کد خبر: 181862 A

این جشنواره با اجرای بازیهای بومی محلی(کشتی گیله مردی، قیش بازی، طناب کشی، لافند بازی، سوارکاری، والیبال و دوی کوهستان)، موسیقی و ساز و سورنای محلی، نمایش آیینی، مراسم عروس بران و نمایشگاه سوغات برگزار شده است.

به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و آغاز سفرهای تابستانی بیست و دومین جشنواره بومی محلی روستای برن رضوانشهر با حضور نماینده مردم شهرستانهای تالش، ماسال و رضوانشهر در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، بخشداران مرکزی و پره سر، جمعی از مسئولین ادارات و حضور گسترده مردم در طبیعت زیبای ییلاقی و روستای برن برگزار شد.


به گزارش ایلنا از رشت، مسئول نمایندگی میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رضوانشهر هدف از برگزاری این جشنواره را احیا و معرفی آداب و رسوم و فرهنگ شهرستان و منطقه، معرفی جاذبه های گردشگری و نیز ایجاد فضایی شاد و دل انگیز در بین مردم و غنی سازی اوغات فراغت مسافران و گردشگران عنوان کرد.


منصور هادی پور اظهار داشت: این جشنواره با اجرای بازیهای بومی محلی(کشتی گیله مردی، قیش بازی، طناب کشی، لافند بازی، سوارکاری، والیبال و دوی کوهستان)، موسیقی و ساز و سورنای محلی، نمایش آیینی، مراسم عروس بران و نمایشگاه سوغات برگزار شده است.


در ادامه مسئول نمایندگی میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان تالش گفت: این جشنواره باهمکاری نمایندگی میراثفرهنگی و صنایع دستی و گردشگری شهرستان تالش، بخشداری، شورای اسلامی و شهرداری لیسار و اداره ورزش و جوانان در ییلاق زیبای سوباتان برگزار شد.


کاظمی اظهار داشت: اجرای موسیقی سنتی و بازیهای بومی از جمله کمربند بازی، طناب کشی، لافند بازی و سوارکاریاز برنامه های برگزار شده در این جشنواره بوده است.


وی افزود: در پایان مراسم به نفرات و تیمهای برترجوایزی به رسم یادبود اهدا شد.

آداب و رسوم بازی سوغات شورای اسلامی طبیعت کشتی کوهستان موسیقی نماینده مردم والیبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر