کد خبر: 182598 A

استاندار گیلان؛

۶۵۴ گردشگرخارجی از سال گذشته تاکنون دربیمارستانهای خصوصی و دولتی گیلان درمان شده اند که از این تعداد ۷۰ نفر در مراکز آموزشی درمانی دانشگاه علوم پزشکی و ۵۸۴ نفر در مراکز درمانی بخش خصوصی بوده اند.

استاندارگیلان به منظور بررسی توانمندی های توریسم درمانی گیلان عصر چهارشنبه از بیمارستان بین المللی قائم رشت که با هزینه ی بخش خصوصی ساخته شده است بازدید کرد

به گزارش ایلنا از رشت، محمدعلی نجفی در این بازدید که معاون هماهنگی امور عمرانی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، مدیر کل میراثفرهنگی و صنایع دستی گردشگری، رئیس بنیاد مسکن، مدیران عامل برق منطقه ای و آب و فاضلاب نیز حضور داشتند ضمن بررسی توانمندی های بخش های مختلف این بیمارستان از نزدیک در جریان نحوه ی پذیرش بیماران کشورمان خارجی در استان قرار گرفت.

نماینده ی عالی دولت در گیلان با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت که باعثکاهش دغدغه های بیماران شده است گفت: در کنار اجرای این طرح بزرگ فراهم کردن حضور قوی بخش خصوصی به ارتقاء سلامت کمک می کند.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: ۶۵۴ گردشگرخارجی از سال گذشته تاکنون دربیمارستانهای خصوصی و دولتی گیلان درمان شده اند که از این تعداد ۷۰ نفر در مراکز آموزشی درمانی دانشگاه علوم پزشکی و ۵۸۴ نفر در مراکز درمانی بخش خصوصی بوده اند.

وی با بیان اینکه ظرفیت ارزشمند پزشکان متخصص وفوق تخصص گیلان، فناوری روز، ارزان قیمت بودن هزینه های درمان به همراه زیبایی های بی نظیر گیلان موجب مراجعه ی گردشگران خارجی به مراکز بهداشتی و درمانی شده است گفت: بیشتر بیماران از کشورهای آذربایجان، افغانستان، هندوستان، انگلستان، آمریکا، سوئد و امارات متحده ی عربی هستند

نجفی با اشاره به اینکه دفاتر گردشگری سلامت گیلان هم اکنون در جمهوری آذربایجان، ترکمنسان، گرجستان، ارمنستان، ترکیه، عراق و کویت برپا است افزود: این دفاتر پس از کسب مجوز دانشگاه علوم پزشکی گیلان توسط بخش خصوصی در این کشورها راه اندازی شده است.

وی همچنین با دستور تشکیل کارگروهی به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی مبنی بررفع موانع ساخت دهکده ی سلامت با هزینه بخش خصوصی در زمینی به وسعت ۴۰ هکتار گفت: با اعتبارات محدود دولتی نمی توانیم نسبت به ایجاد اشتغال بالا و افزایش سطح رفاه مردم قدم های تأثیرگذاری درمدت کوتاه برداریم از اینرو باید راه توسعه را برای بخش خصوصی هموار کنیم.

استاندار گیلان افزود: با توجه به روند افزایش ورود گردشگران سلامت به گیلان، ساخت هتلهای جدید ومراکز اقامتی مدرن ضروری است.اشتغال بخش خصوصی دانشگاه علوم پزشکی درمان دولت رئیس دانشگاه علوم پزشکی سلامت عراق گردشگری مراکز درمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر