کد خبر: 195795 A

رئیس روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد انزلی؛

تالار بورس کالای ایران در منطقه آزاد انزلی، حلقه تکمیل کننده روند طی شده از سوی این سازمان در جهت رونق فضای کسب و کار اقتصادی در محدوده منطقه با هدف تثبیت و شفافیت مبادلات تجاری و حذف واسطه های تجاری به منظور ایجاد یک مزیت رقابتی، ایجاد می شود.

با حضور استاندار گیلان، مدیرعامل بورس کالای کشور و مدیران دستگاه های اجرایی و مسئولین استان گیلان، اولین تالار اختصاصی بورس کالای مناطق آزاد کشور، فردا در این منطقه رسماً شروع به کار می کند.

به گزارش ایلنا از انزلی، امین افقی گفت: این تالار در راستای اجرای تفاهم نامه منعقده میان سازمان منطقه آزاد انزلی و شرکت بورس کالای ایران در مجتمع تجاری کاسپین واقع در فاز تجارت منطقه، به صورت رسمی آماده ارائه خدمات به تجار، بازرگانان و سرمایه گذاران داخلی و خارجی است.

وی افزود: تالار بورس کالای ایران در منطقه آزاد انزلی، حلقه تکمیل کننده روند طی شده از سوی این سازمان در جهت رونق فضای کسب و کار اقتصادی در محدوده منطقه با هدف تثبیت و شفافیت مبادلات تجاری و حذف واسطه های تجاری به منظور ایجاد یک مزیت رقابتی، ایجاد می شود.

این مسئول بیان داشت: در تالار نمایندگی کارگزاران بورس کالا در منطقه آزاد انزلی، معاملات کلیه کالاهای پذیرفته شده در بورس کالای ایران صورت می پذیرد و این تالار آماده ارائه خدمات به تجار، بازرگانان و سرمایه گذاران داخلی و خارجی است و ضمن کمک به امکان جذب سرمایه گذاری خارجی، در راستای رونق فضای کسب و کار اقتصادی در منطقه آزاد انزلی فعالیت خواهد کرد.

افقی تصریح کرد: در پی تصویب ضوابط صدور مجوز تاسیس و فعالیت دفاتر پذیرش و تالار معاملات کارگزاری بورس کالا، شرایط لازم برای تاسیس تالار نمایندگی کارگزاران بورس کالای ایران در سطح کشور فراهم شده و شرکت کارگزاری آگاه از سوی این سازمان و شرکت بورس کالای ایران به عنوان مجری طرح فعال سازی بورس کالای منطقه آزاد انزلی معرفی و علاوه بر این شرکت، شرایط لازم برای حضور و خدمات رسانی دیگر شرکتهای کارگزاری بورس فرآهم شده است.

استان گیلان ایران بورس کالا خدمات رسانی دستگاه های اجرایی روابط عمومی و امور بین الملل سرمایه گذاران سرمایه گذاری کسب و کار مناطق آزاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر