کد خبر: 199738 A

استاندار گیلان؛

ماهیت وجودی انسان بر کرامت وی بوده است و حضور امامزادگان و بزرگانی همچون امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) در کشور ما، به منشا خیر و کرامات در زندگی ما تبدیل شده است.

برگزیدگان چهارمین جشنواره ملی جلوه های فرهنگ رضوی در مطبوعات با حضور استاندار گیلان در حرم آقا سید جلال الدین اشرف معرفی شدند.

به گزارش ایلنا از رشت، محمد علی نجفی در این مراسم با اشاره به وجود امامزادگان عالیقدر در کشور و نیز گیلان اظهار داشت: وجود مرقد مطهر حضرت امام رضا(ع) و دیگر امامزادگان، موجب کرامت و بزرگی کشور اسلامی ما شده و ثمرات زیادی را برای مردم ما داشته است.

استاندار گیلان با گرامیداشت دهه کرامت، به لزوم تفکر در وجود انسان در این دهه اشاره کرد و افزود: ماهیت وجودی انسان بر کرامت وی بوده است و حضور امامزادگان و بزرگانی همچون امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) در کشور ما، به منشا خیر و کرامات در زندگی ما تبدیل شده است.

وی با اشاره به برگزاری آئین بزرگداشت حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف(ع) افزود: برگزاری چنین مراسمی فرصت بسیار خوبی برای ترویج فرهنگ اصیل اسلامی و فرهنگ کرامت و احترام به انسان است.

نجفی دهه کرامت را فرصت ویژه ای برای فعالان عرصه مطبوعات و رسانه برشمرد و تصریح کرد: باید از این ظرفیت در راستای ترویج فرهنگ کرامت و منزلت انسان بخوبی بهره برد و کاستی های عدم توجه به این مهم در ادوار گذشته را جبران کرد.

وی با تاکید بر اینکه کرامت باید در سایه نشاط و امید باشد، نقش رسانه ها را در تحقق این تفکر موثر ارزیابی کرد.

نجفی با بیان اینکه بهبود شرایط اقتصادی در کشور، یکی از شعارهای مهم دکتر روحانی قبل از انتخابات ریاست جمهوری بوده است، ادامه داد: خوشبختانه با توجه به این شعار و با توجه به نظر بسیاری از کارشناسان، امروز تعادل و ثبات اقتصادی خوبی در کشور حاکم شده که نشان از جدیت و عزم دولت دارد.

نجفی با اشاره به دیدار اعضای هیأت دولت با مقام معظم رهبری و رهنمودهای ایشان اظهار داشت: اشارات مقام معظم رهبری در خصوص ایجاد ثبات اقتصادی در کشور، گواه بسیار خوبی در این زمینه است.

وی گفت: موفقیت های دولت تدبیر و امید در بخش های مختلفی همچون اقتصادی، بیمه سلامت نشان دهنده هدف خدمتگزاری دولتمردان است.

نجفی ضمن تاکید بر لزوم جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی تصریح کرد: جذب سرمایه گذاران و گردشگران، یکی دیگر از اهداف مهم دولت است و با توجه به آهنگی که در این زمینه در کشور آغاز شده، در این بخش رشد خوبی داشته ایم.

وی همچنین با اشاره به بیکاری در گیلان گفت: خوشبختانه با توجه به بهبود شرایط کسب و کار که در دولت یازدهم صورت گرفته؛ امروز شاهدیم که درصد بیکاری در گیلان کاهش یافته است.

استاندار به توسعه بخش کشاورزی در گیلان نیز اشاره و اضافه کرد: توجه به این بخش می تواند در توسعه بیشتر استان نقش موثری داشته باشد.

وی با بیان اینکه راه اندازی سدهای لاستیکی در گیلان هم اکنون جزو برنامه های مهمی است که پیگیری می شود، گفت: احداثسدهای لاستیکی، این استان را در تامین آب مورد نیاز یاری می کند.

استاندار گیلان نقد منصفانه را یکی از بسترهای رشد و تعالی دانست و بر ضرورت تقش آفرینی موثر رسانه ها در مسیر پیشرفت کشور از رهگذر انتقاد سازنده تاکید کرد.

افزایش ظرفیت شنیدن واقعیت ها و داشتن سعه صدر موضوع دیگری بود که نجفی با تاکید بر آن تصریح کرد: باید اشتباهات صورت گرفته در گذشته را قبول نمود تا بتوانیم با درس گرفتن از آن، آینده را بخوبی بسازیم.

وی با بیان اینکه مردم ما لایق زندگی بهتری هستند، افزود: دولت تدبیر و امید با جدیت تلاش دارد تا با استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های استان، هرچه بیشتر در جهت ایجاد رفاه گام بردارد و در این راه نیاز است تا همه دولت را یاری کنند.

تعداد ۵۲۴ اثر به دبیرخانه جشنواره جلوه های فرهنگ رضوی در مطبوعات کشور در گیلان ارسال شد که این آثار در بخش های مختلف از جمله مقاله، مصاحبه، گزارش، شعر، خبر، تیتر و یادداشت بوده اند.

آثار ارسالی در ۵۰ نشریه محلی و سراسری از ۱۲ استان کشور به چاپ رسیده اند.

استان کشور امام رضا ترویج فرهنگ جامعه حضرت معصومه دولت رسانه سلامت کسب و کار مصاحبه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر