کد خبر: 200838 A

استاندار گیلان؛

ساحل دریای گیلان، زیبنده مردم و مهمانان این استان نبوده و دراین زمینه گام‌های بزرگی برداشته شده است.

استاندار گیلان از ابلاغ تخصیص ۳۶ درصدی اعتبارات عمرانی گیلان در ۶ ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: سال گذشته ۷ درصد اعتبارات عمرانی استان در مدت مذکور تخصیص داده شده بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از رشت، محمدعلی نجفی با اشاره به حضور پروفسور مجید سمیعی و پسرش امیر سمیعی در جلسه مذکور افزود: سفر پروفسور سمیعی به دلیل ارزش‌گذاشتن به مقام این فرهیخته گیلان است.

وی با بیان اینکه پروفسور سمیعی نتیجه تحقیقات خود را در اختیار پزشکان ایرانی و گیلان گذاشته است، خاطرنشان کرد: حضور فرزندان ایران در خارج افتخار کشور است.

استاندار گیلان در ادامه به پرداخت ۸۵ میلیارد تومان بهای برگ سبز چای به چایکاران اشاره کرد و یادآور شد: پرداخت این مبلغ تاکنون در کشور بی‌نظیر بوده و حرکت جدی برای توسعه کشاورزی گیلان آغاز شده است.

وی با اشاره به ساماندهی سواحل دریا برای نخستین بار در کشور خاطرنشان کرد: ساحل دریای گیلان زیبنده مردم و مهمانان این استان نبوده و دراین زمینه گام‌های بزرگی برداشته شده است.

نجفی کمبود شدید اعتبارات هزینه‌ای را از مشکلات دستگاه‌های اجرایی خواند و گفت: تخصیص به موقع اعتبارات هزینه‌ای در عملکرد دستگاه‌ها تاثیرگذار است.

ایران چای دستگاه های اجرایی کشاورزی مشکلات گیلان پروفسور استاندار افتخارات سمیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر