کد خبر: 201139 A

با دستان پروفسور سمیعی؛

وی در زمینه تورم مغز و ترمیم و بازسازی جراحی دستگاه عصبی محیطی مطالعات زیادی داشته و بیشترین اعمال جراحی را روی تومورهای موسوم به «نورینوم آکوستیک» انجام داده است.

ساخت بنیاد علم و پژوهش و مرکز تحقیقات سرطان شناسایی با حضور پروفسور سمیعی، نوبخت، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور، و نجفی، استاندار گیلان در رشت، آغاز شد.

به گزارش ایلنا از رشت، این مرکز در سایت دانشگاه علوم پزشکی لاکان رشت در مدت ۲ سال ساخته و با هدایت پروفسور سمیعی چهره ماندگار جراحی ایران و جهان و رئیس انجمن جراحان مغز اعصاب و جهان به بزرگ‌ترین مرکز تحقیقات سرطان‌شناسی خاور میانه تبدیل می‌شود.

برای ساخت این مرکز در زمینی با مساحت ۴ هکتار و زیربنای ۲۰ هزار متر مربع ۶۵۰ میلیارد ریال هزینه می‌شود.

گفتنی است؛ پروفسور سمیعی، پزشک و جراح مغز و اعصاب سر‌شناس ایرانی و متولد شهر رشت است.

او در حال حاضر ریاست فدراسیون جهانی انجمن جراحان اعصاب و ریاست بیمارستان علوم عصبی هانوفر در آلمان را بر عهده دارد که خود بنیانگذار آن بوده است.

وی در زمینه تورم مغز و ترمیم و بازسازی جراحی دستگاه عصبی محیطی مطالعات زیادی داشته و بیشترین اعمال جراحی را روی تومورهای موسوم به «نورینوم آکوستیک» انجام داده است.

وی در دهه ۱۹۹۰ یک مرکز بین المللی علوم اعصاب(International Neuroscience Institute) ‏ که به اختصار INI شناخته می‌شود، تاسیس کرد. بنای این مرکز برگرفته از شکل مغز است؛ این مرکز در شهر هانوفر آلمان واقع شده و ریاست آن را پروفسور سمیعی بر عهده دارد.

این پزشک گیلانی تاکنون شاگردان زیادی تربیت کرده که در کشورهای مختلف جهان به فعالیت در زمینه جراحی مغز و اعصاب مشغول هستند و هر ساله کنفرانسی را به افتخار او در یکی از کشور‌ها برگزار می‌کنند.

وی تاکنون تلاش‌های زیادی برای ارتقای جراحی مغز و اعصاب در کشورمان انجام داده و دارای بیش از ۵۰۰ مقاله علمی و ۱۷ کتاب مرجع در زمینه دستگاه عصبی مرکزی و محیطی است.

آلمان ایران و جهان پزشک تورم جراحی جراحی مغز رئیس جمهور سرطان معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی مغز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر