کد خبر: 201144 A

سخنگوی دولت در رشت؛

برای خروج از رکود ابتدا لازم بود که تورم در کشور کاهش یابد که خوشبختانه این پیش نیاز با برنامه‌ریزی دقیق و انضباط مالی و بودجه‌ای به انجام رسید.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در نشست با فعالان صنعتی و اقتصادی گیلان گفت: دولت تدبیر و امید با مدیریت جهادی برنامه محور به دنبال تقویت امید کارآفرینان و از پیش پا برداشتن مشکلات عرصهٔ تولید است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از رشت، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در این دیدار که ظهر امروز در شهر صنعتی رشت برگزار شد با اشاره به اینکه دولت با کاهش تورم بستر لازم را برای اجرای سیاست‌های خروج از رکود آماده کرده است گفت: دولت تدبیر و امید با همهٔ توان و با مدیریت جهادی برنامه محور به دنبال تقویت امید کارآفرینان و از پیش پا برداشتن مشکلات عرصهٔ تولید است.

محمد باقر نوبخت با اشاره به اینکه دولت در ابتدای فعالیت خود با دو مشکل بزرگ رکود و تورم مواجه بوده است گفت: برای خروج از رکود ابتدا لازم بود که تورم در کشور کاهش یابد که خوشبختانه این پیشنیاز با برنامه ریزی دقیق و انضباط مالی و بودجه‌ای به انجام رسید.

وی با بیان اینکه دولت برای مقابله با تورم به دنبال مدیریت تخصیص بهینه و تزریق اعتبارات در بخش عمرانی است گفت: بسیار مصمیم برای خروج از رکود پروژه‌های عمرانی با پیشرفت فیزیکی بالا را در اولویت قرار دهیم.

نوبخت به اعتبار ۳۵ میلیارد دلاری منابع ارزی فاینانس اشاره کرد و گفت: این اعتبار در میان استان‌ها برای استفاده پروژه‌های بخش دولتی و خصوصی توزیع شده است و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور اختیار دارد تا بودجه هراستانی را که به خوبی از این محل بهره نبرد در اختیاراستان موفق دیگر قراردهد.

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه ۱۷۰ فعالیت اجرایی برای خروج از رکود تورمی و تبدیل رشد منفی به رشد مثبت اقتصادی در کشور در بستهٔ حمایتی دولت در نظر گرفته شده است، گفت: برای اجرای ۳۰ فعالیت این بستهٔ حمایتی نیاز به قانون است که براین اساس لایحهٔ خروج از رکود تورمی تقدیم مجلس شد و فعالیت‌های باقیمانده را می‌توانیم براساس قوانین موجود و هماهنگی‌های داخل قوهٔ مجریه انجام دهیم.

وی با بیان میزان وصول در آمدهای دولت تاششم شهریورماه ۷۷ درصد است گفت: این آمار ۱۵۰ درصد بیشتر از مدت مشابهٔ سال گذشته است.

نوبخت افزود: در همین مدت، دولت سه و هفت دهم برابر نسبت به سال گذشته اعتبارات عمرانی را پرداخت کرده است.

وی همچنین به اعتبارات صندوق توسعهٔ ملی نیز اشاره کرد و گفت: به رغم تنگناهای بودجه‌ای، دولت ۳۱ درصد از در آمد نفتی را برای استفادهٔ بخش خصوصی به این صندوق واریز می‌کند.

نوبخت استفاده از یارانهٔ تولید را راهکار دیگر دولت برای حمایت از کار آفرینان است، گفت: دولت منابع کافی برای حمایت از بخش تولید را در اختیار دارد اما این منابع را دقیق و براساس برنامه درجامعه تزریق می‌کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به تدوین بودجه سال ۹۴ از ابتدای امسال اشاره کرد و گفت: بودجهٔ سال ۹۴ سروقت به مجلس ارائه می‌شود.

وی افزود: این بودجه بانگاه عملیاتی و بدون تبصره‌های تکراری آماده می‌شود.

در این نشست ۱۳نفر از صاحبان صنایع و مدیران واحدهای تولیدی گیلان نیز به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند.

کمبود نقدینگی و سرمایه، تأخیر در صدور مجوزهای لازم برای فعالیت‌های صنعتی توسط برخی از ادارات و عدم همکاری برخی از بانک‌ها از مهم‌ترین مشکلات عنوان شده توسط این افراد بود.

بخش خصوصی بودجه تورم دولت دولتی و خصوصی سرمایه مشکلات معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی نظارت راهبردی رئیس جمهور یارانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر