کد خبر: 205178 A

در کار گروه حمایت از تولید مطرح شد؛

با توجه اینکه ایجاد واحدهای صنعتی جدید در ایجاد اشتغال حائز اهمیت است، اما کمک به حل مشکلات واحدهای صنعتی موجود و عدم تعطیلی آنها از اهمیت بیشتری برخوردار است.

چهارمین جلسه شهرستانی کار گروه حمایت از تولید استان، پیش از ظهر امروز با حضور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان، فرماندار سیاهکل و رؤسای ادارات کل و مدیران بانک‌های استان در شهرستان سیاهکل تشکیل شد.

به گزارش ایلنا از رشت، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در این جلسه با تأکید بر حمایت هرچه بیشتر و هدفمند‌تر از تولید و صنعت استان گفت: این کارگروه به دستور استاندار محترم گیلان و با هدف شناسایی و رفع موانع و مشکلات و حمایت حداکثری از تولید و صنعت استان تشکیل شده است و معاونت محترم برنامه ریزی استانداری به عنوان رئیس این کارگروه بر عملکرد آن نظارت دارد.

علی منتظری با اشاره به وجود ۱۱۰۰ طرح صنعتی نیمه تمام در استان تصریح کرد: با توجه اینکه ایجاد واحدهای صنعتی جدید در ایجاد اشتغال حائز اهمیت است، اما کمک به حل مشکلات واحدهای صنعتی موجود و عدم تعطیلی آن‌ها از اهمیت بیشتری برخوردار است.

دبیر کارگروه حمایت از تولید استان خاطر نشان کرد: کمک به تکمیل و اتمام طرح‌های تولیدی و صنعتی نیمه تمام، کمک به افزایش تولید واحدهای صنعتی که با کمتر از ظرفیت واقعی خود در حال فعالیت هستند و تقویت واحدهای راکد با هدف تقویت اشتغال و رفع مشکل بیکاری و ارائه راهکارهای خروج از رکود اقتصادی از مهم‌ترین اهداف این کارگروه است.

وی با اشاره به تأکید استاندار گیلان بر عملکرد جامع و قاطع این کارگروه گفت: مصوبات این کار گروه، لازم الاجرا است و عملکرد دستگاه‌های دولتی و بانک‌ها براساس مصوبات آن و از طریق سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به عنوان دبیر کارگروه حمایت از تولید پیگیری و نتایج و گزارش جلسات کارگروه‌های تشکیل شده در شهرستان‌ها هفته آینده به استاندار گیلان ارائه می‌شود.

فرماندار شهرستان سیاهکل نیز در این جلسه بر عزم دولت و حمایت از تولید و سرمایه گذاری تأکید کرد و گفت: شهرستان سیاهکل پیشینه درخشانی از فرهنگ، تولید و صنعت دارد از این رو شایسته است بیشتر از گذشته مورد حمایت مسئولان قرار گیرد.

رحیم حیدری حل مشکلات واحدهای صنعتی را مستلزم شناخت جامع و کامل از موانع تولید و سرمایه گذاری عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد: با حمایت استاندار گیلان و کارگروه حمایت از تولید گام‌های مؤثری در ایجاد انگیزه در صنعتگران و رفع مشکلات تولید این شهرستان برداشته شود.

این کارگروه برای رسیدگی به مشکلات واحدهای صنعتی و معدنی با حضور بیش از ۲۰ مدیر دستگاه‌های اجرایی مرتبط با تولید و مدیران بانک‌ها به طور هفتگی با مدیران و سرمایه گذاران شهرستان‌های استان گیلان تشکیل جلسه می‌دهد و پیش از این جلسات این کارگروه در شهرصنعتی رشت، شهرستان رودبار و شهرستان لنگرود تشکیل شده بود.

استان گیلان ایجاد اشتغال بیکاری حمایت از تولید دستگاه های اجرایی رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت استان سرمایه گذاری صنعت مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر