کد خبر: 208758 A

مدیرکل میراثفرهنگی و گردشگری گیلان:

استان گیلان با داشتن جاذبه‌های طبیعی و شرایط آب و هوایی مناسب در تابستان امسال میزبان ۱۸ میلیون گردشگر به صورت نفر شب اقامت بوده است.

مدیرکل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: توسعه گردشگری و توجه همه کانون ها به این حوزه در ارتقای وضعیت اقتصادی استان گیلان تاثیرگذاراست.

به گزارش ایلنا از رشت، رضا علیزاده با اشاره به فرارسیدن هفته گردشگری و گرامیداشت روز جهانی گردشگری ضمن تبریک به همه فعالان این عرصه اظهار کرد: که ساماندهی، رسیدگی و فراهم کردن شرایط مناسب برای رفاه گردشگران بدون همکاری و هماهنگی و همدلی دستگاه های اجرایی هرگز امکان پذیر نبوده است.

وی ادامه داد: ما در استان گیلان در صنعت گردشگری باید به جایگاهی برسیم که گردشگری کانون توجه تمامی دست اندرکاران این صنعت قرار بگیرد و در درک شرایط استان به نقطه رشدی برسیم تا شاهد توسعه گردشگری در این استان باشیم.

علیزاده خاطر نشان کرد: ما باید روی کیفی سازی گردشگری در استان اقدام کنیم و این امر می طلبد که دفاتر خدمات مسافری برنامه های هدفمندی را برای گردشگری ارائه کنند.

وی با اشاره به جاذبه های طبیعی، تاریخی، مذهبی و… استان متذکر شد: استان گیلان ظرفیت بالایی در گردشگری سلامت می تواند داشته باشد و با توجه به مناسباتی که گیلان با کشورهای حاشیه خزر دارد به عنوان یک فرصت گردشگری مناسب و ارزان برای مردم ۵ کشور حاشیه دریای خزر محسوب شود و لازمه این امر فعالیت با برنامه دفاتر خدمات مسافری استان و ارائه پکیج های مناسب برای گردشگران آن کشورها است.

وی به استانداردسازی ارائه خدمات گردشگری اشاره و خاطرنشان کرد: ما در بحثاستانداردسازی نتوانسته ایم خواسته گردشگران را تامین کنیم و اگر به این روند ادامه دهیم فرصت های گردشگری به تهدید تبدیل خواهند شد.

استان گیلان اقتصاد جاذبه های طبیعی دریای خزر دستگاه های اجرایی سلامت شرایط آب و هوایی صنایع دستی و گردشگری صنعت گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر