کد خبر: 208797 A

در نیمه نخست امسال؛

در نیمه نخست امسال ۱۴هزار نفر در بخش دولتی و ۱۲هزار نفر نیز در بخش آموزشگاه آزاد در قالب ۲۴۰حرفه، آموزش‌ها و مهارت‌های لازم را فرا گرفتند.

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان از زیر پوشش قرار گرفتن ۲۶هزار نفر برای آموزش و تعلیم در سطح مراکز این اداره کل در نیمه نخست امسال خبر داد.

به گزارش ایلنا از رشت، رحیم عطایی‌پور گفت: اکنون در بخش دولتی و موسسات کارآموزی آزاد ۲۲مرکز آموزشی دولتی و ۸۹۰آموزشگاه آزاد در سطح استان فعالیت دارند.

او افزود: در نیمه نخست امسال ۱۴هزار نفر در بخش دولتی و ۱۲هزار نفر نیز در بخش آموزشگاه آزاد در قالب ۲۴۰حرفه آموزش‌ها و مهارت‌های لازم را فرا گرفتند.

عطایی‌پور در ادامه از بارور ساختن ظرفیت‌های آموزشی و تولیدی مدل آموزشی جدید تحت عنوان آموزش‌های بازار محور در سطح استان خبر داد و گفت: در این مدل آموزشی محصول یا خدماتی قابل ارائه به بازار خواهد بود که شرکت کنندگان در این پروژه ابتدا با مراحل تولیدی محصول آشنا شده و پس از پایان دوره آموزشی قادر به ایجاد کسب و کار و مدیریت کسب و کار برای فعال سازی بنگاه‌های اقتصادی خود در سطح جامعه باشند.

به گفته او، این مدل آموزشی با توجه به ویژگی‌های خاصی که دارد در حرفه‌های مرتبط با صنایع دستی و کشاورزی از امسال در تمامی شهرستان‌های گیلان آغاز شده است.

پوشش جامعه صنایع دستی فنی و حرفه ای کسب و کار کشاورزی امسال بخش نیمه نخست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر