کد خبر: 211469 A

توسط بازرسان صنعت، معدت و تجارت صورت گرفت؛

از مجموع گزارش‌های مردمی و گشت‌های بازرسی، یک هزار و ۳۹۴ مورد تخلف صنفی مشاهده شده است که پرونده این تخلفات به ارزش بیش از ۵ میلیارد و پانصد میلیون ریال به تعزیرات حکومتی استان ارسال شده است.

رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان گفت: در شش ماهه نخست سال جاری، بیش از چهارده میلیارد ریال تخلفات صنفی در سطح استان گیلان شناسایی شد.

به گزارش ایلنا از رشت، محمد درویش کردار با اشاره به فعالیت‌های گسترده اداره بازرسی و نظارت در مبارزه و جلوگیری از تخلفات صنفی گفت: با انجام بیش از ۱۸۳ هزار مورد گشت و بازرسی از واحدهای صنفی و تجاری، انبار‌ها، سردخانه‌ها، واحدهای خرده فروشی و… در سطح استان گیلان ۷ هزار و ۷۶۳ مورد تخلف شناسایی شد که پرونده تخلف آن‌ها به ارزش بیش از ۱۴ میلیارد ریال شناسایی و به تعزیرات حکومتی استان تحویل شد.

وی همچنین از انجام بیش از ۳۵ هزار مورد بازرسی از واحدهای صنفی در ماه گذشته خبر داد و افزود: از این تعداد یک هزار و ۴۰۲ مورد گزارش مردمی از طریق سامانه ۱۲۴ به اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان رسیده است.

درویش کردار تصریح کرد: از مجموع گزارش‌های مردمی و گشت‌های بازرسی، یک هزار و ۳۹۴ مورد تخلف صنفی مشاهده شده است که پرونده این تخلفات به ارزش بیش از ۵ میلیارد و پانصد میلیون ریال به تعزیرات حکومتی استان ارسال شده است.

وی خاطر نشان کرد: از این میزان تخلفات، تنها ۱۲۷ مورد تخلف به ارزش بیش از ده میلیون ریال بوده است.

درویش کردار با اشاره بر لزوم همکاری شهروندان در مبارزه و جلوگیری از تخلفات صنفی تصریح کرد: شهروندان گیلانی در صورت مشاهده هرگونه تخلف مانند گرانفروشی، عدم درج قیمت بر روی کالا، کم فروشی و تقلب، عدم صدور فاکتور فروش، فروش اجباری و… می‌توانند موارد مذکور را به ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و یا سامانه ۱۲۴ اطلاع دهند.

استان گیلان تجارت تعزیرات سازمان صنعت معدن و تجارت استان صنعت میلیارد ریال بازرسی صنفی تخلف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر