کد خبر: 212165 A

استاندار گیلان:

به گفته استاندار گیلان یک هزار و ۱۰۰ طرح صنعتی در استان به صورت نیمه‌کاره است.

استاندار گیلان گفت: کار آفرینی شغل محسوب نمی شود بلکه روش و مکتبی برای افزایش معیشت و بهبود زندگی مردم است.

به گزارش ایلنا از رشت،محمد علی نجفی در نهمین جشنواره ی امتنان از کار آفرینان برتر با تأکید براینکه پیوند اندیشه های خلاقانه با کار آفرینی نیاز اساسی در استان گفت: کار آفرینی شغل محسوب نمی شود بلکه روش ومکتبی برای افزایش معیشت و بهبود زندگی مردم است.

وی افزود: کار آفرینی، اندیشه، روش و شیوه ی زندگی خلاقانه همراه با نوآوری، عشق به کار، ریسک پذیری، آینده نگری، ارزش آفرینی و بهره مندی شجاعانه از فرصت ها است.

وی با بیان اینکه برای کار آفرینی موفق و پویایی اقتصاد بازار به جسارت فراوان نیاز است گفت: گیلان بهتر و برتر، شرایط قابل قبولی ندارد برای همین هم مدام به دنبال حمایت از کار آفرینان هستیم.

دکتر نجفی به پتانسیل های استان در بخش های کشاورزی، گردشگری و صنعت اشاره کرد و گفت: اگر از قدرت کار آفرینی و اندیشه های نو برای شکوفایی این بخش ها کمک نگیریم بیشتر از وضعیت کنونی نمی توانیم فعالیت داشته باشیم.

وی با مثال زدن مشکلات بخش کشاورزی و زمین های محدود استان گفت: میزان تولید در سطح کشاورزی بازمینهای محدودی که داریم بدون استفاده از ایده های نو و فناورانه ثابت می ماند.

وی خاطر نشان کرد: اگر صنعت، تکنولوژی بالا و نانو و بیوتکنولوژی را با کشاورزی پیوند نزنیم این وضعیت کنونی جوابگونیازها نخواهد بود.

دکتر نجفی در همین زمینه این سئوال را مطرح کرد که اگر درسالهای گذشته آبیاری تحت فشار و قطره ای در مزارع چای گسترش پیدا می کرد آیا با خشکسالی امسال مواجه می شدیم؟

استاندار گیلان با اشاره نیمه کار بودن ۱۱۰۰ طرح صنعتی استان گفت: برای خروج از رکود و تکمیل این طرح ها اقدامات وسیعی در استان آغاز شده است.وی افزود: برای رسیدن به این هدف و تکمیل طرح های نیمه تمام مشارکت فعال و پویایی بانک ها لازم است.

گفتنی است، در پایان این مراسم از ۹ کار آفرین برتر گیلان قدردانی شد.

اقتصاد بخش کشاورزی بیوتکنولوژی چای خشکسالی زمین صنعت کشاورزی گردشگری مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر