کد خبر: 212275 A

مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد گیلان خبر داد:

امسال۲ ۵هزار نوجوان و جوان گیلانی از کلاس‌های اوقات فراغت کانون‌های مساجد استان بهره مند شدند.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان گفت: تا پایان برنامه پنجم توسعه ۱۷۰ کانون فرهنگی و هنری در مساجد گیلان تاسیس می‌شود.

به گزارش ایلنا از رشت، حجت الاسلام سلیمان پورابراهیم، امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با محوریت گرامیداشت ۱۹ مهر، سالروز بیانات ارزشمند مقام معظم رهبری پیرامون کانون‌های مساجد و تعامل با بسیج گفت: این بیانات مقام معظم رهبری مهر تائیدی بر فعالیت‌های کانونهای فرهنگی و هنری مساجد است و نشان می‌دهد رهبری فعالیت‌های این کانون‌ها را رصد می‌کند.

وی با بیان اینکه نگاه ستاد عالی یک نگاه آموزشی است، افزود: ما به دنبال این هستیم که در بسیاری از رشته‌ها مباحثآموزشی را زیربنایی دنبال کنیم.

حجت الاسلام پورابراهیم از فعالیت ۵۷۶ کانون فرهنگی و هنری در مساجد سراسر استان خبر داد و اظهار کرد: از این تعداد ۳۷۵ کانون روستایی است و نگاه ستاد عالی به روستاها نگاه ویژه‌ایی است و فعالیت‌های فرهنگی در روستاها را در اولویت دارد.

وی با اشاره به برنامه پنجم توسعه افزود: تا پایان برنامه پنجم توسعه باید یک سوم مساجد استان دارای کانون فرهنگی و هنری باشند که تعداد کانون های مساجد گیلان به ۷۶۰ کانون افزایش می‌یابد.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان گفت: تا پایان برنامه پنجم توسعه ۱۷۰ کانون فرهنگی و هنری در مساجد گیلان تاسیس می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت‌های اوقات فراغت کانون‌های مساجد اذعان کرد: ۶۰۰ پایگاه تابستانی با ۲ هزار و ۴۰۰ کلاس در کانون‌های مساجد تشکیل شد که دو کلاس آن قرآن و احکام و دو کلاس دیگر مبتنی بر نیاز محل تشکیل شد.

حجت الاسلام پورابراهیم تصریح کرد: ۵۲ هزار نوجوان و جوان گیلانی از کلاس‌های اوقات فراغت کانون‌های مساجد استان بهره مند شدند.

وی با اشاره به فعالیت ۷۰ هسته پژوهشی در استان اذعان کرد: هرچقدر هسته‌های پژوهش قویتر باشد برنامه‌ریزی‌ها نیز محکم‌تر خواهد بود و کانونی موفق است که بتواند با مراکز آموزشی و فرهیختگان محل خود ارتباط مستمر و پایدار برقرار کند.

وی از فعالیت ۲۱ کانون تخصصی در سراسر استان خبر داد و بیان کرد: این کانون‌ها در زمینه آموزش، پژوهش، قرآن، ولایت، عقاید اسلامی، چهره به چهره، ورزش، مناسبت‌ها و همایش ها، آی تی، کتابخانه، هنرهای تجسمی، مشاوره وغیره فعالیت می کنند.

آی تی اصحاب رسانه اوقات فراغت برنامه پنجم توسعه بسیج فرهنگی و هنری فعالیت های فرهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد مقام معظم رهبری هنرهای تجسمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر