کد خبر: 213272 A

هشدار فرماندار رشت به شورای شهر؛

بر اساس ارزیابی‌های به عمل آمده، خلیلی در بحثارتباطات مردمی، درک مشکلات شهری و همچنین هماهنگی با دستگاه‌های اجرایی از شاخص‌های لازم برای مدیریت یک کلانشهر برخوردار است.

فرماندار رشت گفت: ابراهیم خلیلی، شهردار رشت، با توجه به سوابقی که در کارنامهٔ کاری خود دارد از تجربهٔ لازم برای مدیریت شهری رشت برخوردار است اما اگر عملکرد ایشان مطلوب شورای شهر رشت نبوده بحثدیگری است.

به گزارش ایلنا از رشت، عیسی مهدوی، فرماندار شهرستان رشت، در گفتگو با یکی از پایگاه‌های خبری گفت: با توجه به شرایط موجود استیضاح شهردار رشت به صلاح نیست و در صورت رای آوردن استیضاح شهردار، شهر رشت با چالش‌های جدیدی مواجه خواهد شد.

فرماندار شهرستان رشت، ضمن تبریک عید غدیرخم به تمامی همشهریان با بیان اینکه به قانون و اختیارات شورا احترام می‌گذارم، تصریح کرد: شورای شهر تصمیم گرفته است که شهردار را استیضاح کند اما من به عنوان فرماندار رشت و در مرحلهٔ بعدی به عنوان فردی که چندین سال در این وادی خدمت کرده و آشنایی کامل با اختیارات شورا‌ها را دارد باید بگویم که مدیریت شهری رشت دارای حساسیت خاصی است.

مهدوی با تاکید بر اینکه وجود چالش‌های بزرگ رشت می‌طلبد که یک فرد باتجربه، سکان مدیریت شهری را در دست گیرد، ادامه داد: ابراهیم خلیلی، شهردار رشت، با توجه به سوابقی که در کارنامهٔ کاری خود دارد از تجربهٔ لازم برای مدیریت شهری رشت برخوردار است. اما اگر عملکرد ایشان مطلوب شورای شهر رشت نبوده، بحثدیگری است.

فرماندار شهرستان رشت به ارزیابی عملکرد شهردار توسط فرمانداری شهرستان رشت و استانداری گیلان اشاره کرد و افزود: بر اساس ارزیابی‌های به عمل آمده، خلیلی در بحثارتباطات مردمی، درک مشکلات شهری و همچنین هماهنگی با دستگاه‌های اجرایی از شاخص‌های لازم برای مدیریت یک کلانشهر برخوردار است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: باید به این نکته توجه کنیم که در صورت برکناری شهردار، باید کسی روی کار آید که از شاخصه بالاتری نسبت به شهردار فعلی برخوردار باشد و در شرایط فعلی باتوجه به گزینه‌های مطرح شده ممکن است این افراد شاخصه‌های لازم را نداشته باشند.

فرماندار شهرستان رشت در پایان بابیان اینکه به نظر شورا احترام می‌گذارد اظهار داشت: در شرایط فعلی استیضاح شهردار رشت اصلا به صلاح نیست و در صورتی که این استیضاح رای بیاورد رشت با چالش جدیدی رو به رو می‌شود.

استیضاح دستگاه های اجرایی شاخص شورای شهر فرماندار فرماندار شهرستان قانون مشکلات شهردار رشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر