کد خبر: 213349 A

مدیرکل بیمه سلامت گیلان خبر داد:

بیماران پیوندی در زمان بستری داروهایی مصرف می‌کنند که هزینه‌های آن بالاست و بیمه سلامت، داروهای حین بستری بیماران پیوندگیرنده را تحت پوشش قرار داده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان گیلان گفت: بیماران پیوندی، هزینه‌های دارویی خود را دریافت می‌کنند.

به گزارش ایلنا از رشت، علی اکبری با اعلام این خبر اظهار کرد: بیمه سلامت، هزینه‌های دارویی بسیار بالای بیماران پیوندی را تحت پوشش قرار داده است.

وی افزود: بیماران پیوندی در زمان بستری داروهایی مصرف می‌کنند که هزینه‌های آن بالاست و بیمه سلامت، داروهای حین بستری بیماران پیوندگیرنده را تحت پوشش قرار داده است.

به گفته اکبری، تاکنون در گیلان ۲۰۲ هزار نفر در طرح همگانی بیمه سلامت ثبت نام کرده که از این تعداد، ۱۵۶ هزارنفر دفترچه بیمه سلامت همگانی دریافت کرده‌اند.

وی ادامه داد: پرونده‌های بقیه ثبت نام کنندگان در طرح بیمه سلامت همگانی در گیلان در دست بررسی است که در صورت تایید صلاحیت دفترچه‌های بیمه‌شان چاپ و توزیع می‌شود.

اکبری با اعلام آدرس اینترنتیwww. bimehsalamat. ir به عنوان سامانه اینترنتی بیمه سلامت ایران و فعال بودن آن گفت: متقاضیان می‌توانند با مراجه به این سامانه، ثبت نام کنند.

وی با اشاره به اینکه متقاضیان بیمه سلامت نباید هزینه‌ای را به عنوان حق بیمه پرداخت کنند، اضافه کرد: ۲۸۵ هزار تومان هزینه سالانه برای هر نفر بیمه شده می‌باشد که دولت، این رقم را تقبل کرده است.

استان گیلان ایران پوشش دولت سلامت هزینه بیماران بیمه پیوندی دارویی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر