کد خبر: 213487 A

در هفته کاهش بلایای طبیعی برگزار می‌شود؛

افرادی که در بیمارستان و هلال احمر فعالیت می‌کنند در زمان تعطیلی‌ها بیش از آنکه در خدمت خانواده خود باشند در خدمت مردم هستند و از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: در هفته کاهش اثرات و بلایای طبیعی مانور کاهش اثرات حوادثدر ۷۰۲ مدرسه گیلان برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا از رشت، علیرضا خصوصی، مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان با اعلام این مطلب اظهار کرد: افرادی که در بیمارستان و هلال احمر فعالیت می‌کنند در زمان تعطیلی‌ها بیش از آنکه در خدمت خانواده خود باشند در خدمت مردم هستند و از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند.

وی افزود: جمعیت هلال احمر یک موسسه عام المنفعه است به طوریکه در خدمت به مردمی که در ایامی دچار حادثه و مشکلات می‌شوند پا به میدان می‌گذارد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: بشر دوستی، تسکین آلام بشری و حفظ سلامت انسانی از جمله اهداف جمعیت هلال احمر است که در دستور کار خود دارد.

خصوصی با بیان اینکه در هفته کاهش اثرات و بلایای طبیعی در مقابل زلزله که از ۱۸ تا ۲۵ مهر است، هستیم، تصریح کرد: در این ایام جمعیت هلال احمر با هماهنگی مدیریت بحران استان و نهادهایی که در این راستا کمک می‌کنند برنامه‌های متنوعی در جهت هر چه بهینه‌تر شدن اعمال و رفتار و امداد نجاتی که افراد انجام می‌دهند برگزار می‌کند.

وی با بیان اینکه چهار بیمارستان در سطح استان برای انجام مانور انتخاب شده‌اند، خاطرنشان کرد: مانورهای درمان‌های اضطراری، رهایی از حوادثو اتفاقاتی که در اثر زلزله اتفاق می‌افتد در بیمارستان‌ها انجام می‌شود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان اظهار کرد: دیدگاه ما این است که خدمت به خلق خدا خدمت به خداست و اگر جمعیت هلال احمر و بیمارستان نتواند آمادگی ویژه داشته باشد که در زمان حوادثبه مردم کمک کند در نتیجه پایه‌های متفاوتی اتفاق می‌افتد.

خصوصی افزود: اعتقاد ما بر این است قبل اینکه به مردم رسیدگی کنیم اول باید پرسنل حفظ شود تا وقتی مردم مراجعه می‌کنند پرسنل بتوانند به آن‌ها رسیدگی کنند.

وی گفت: هدف ما از انجام مانور حفظ شدن پرسنل از حوادثاست بنابراین این تجربه و آموزش که امدادگران به پرسنل‌های بیمارستان می‌دهند تا اگر حادثه اعلام شد پرسنل طریقه حفظ کردن خود را بلد باشند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان با بیان اینکه در ۷۰۲ مدرسه گیلان مانور حوادثاجرا می‌شود، تصریح کرد: به طور شاخص در هر شهرستان یک مدرسه به طور نمادین این مانور را که در قالب تیم‌های دادرس هستند اجرا می‌کنند.

خصوصی خاطرنشان کرد: در پنج روستا مانور امداد روستایی دارند که در آن بحثامداد و نجات و جمع‌آوری کمک‌های مردمی تمرین می‌شود.

وی اظهار کرد: یک همایش با دهیارارن و بخشداران شهرستان رشت در این هفته برگزار خواهند کرد.

بیمارستان خانواده درمان زلزله سلامت کمک های مردمی مدرسه مدیریت بحران مشکلات هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر