کد خبر: 213516 A

در نیمه نخست امسال؛

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان از عموم مردم خواست به محض مشاهده هر گونه آتش سوزی در عرصه‌های طبیعی مراتب را با شماره تلفن ۱۵۰۷گزارش دهند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان از رفع تصرف ۱۵۳هکتار از اراضی تصرفی از دست متصرفان عرصه‌های ملی استان در نیمه نخست امسال خبر داد.

به گزارش ایلنا از رشت داود زارع امروز با اشاره به رویکرد منابع طبیعی در زمینه حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی بیان کرد: مشارکت مردمی در ارتباط با اجرای طرح‌های منابع طبیعی به خصوص حفاظت و بهره برداری در راستای فعالیت‌های جانبی و استفاده از ظرفیت‌های موجود در جنگل و مرتع همواره مورد تاکید ماست.

وی در ادامه از وقوع بیش از ۸۰مورد آتش سوزی طی این مدت در استان اشاره و اظهار کرد: وقوع حریق در سطحی معادل ۵۱۰هکتار بوقوع پیوسته است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان از عموم مردم خواست به محض مشاهده هر گونه آتش سوزی در عرصه‌های طبیعی مراتب را با شماره تلفن ۱۵۰۷گزارش دهند.

وی در بخش دیگری از این مصاحبه افزود: در نیمه نخست سالجاری ۵۰۰م‌تر مکعب چوب آلات جهت مصارف روستایی اختصاص که از این میزان حدود ۹۰م‌تر مکعب سهم شهرستان رودسر بوده است.
زارع کشف چوب آلات به میزان ۴۰۰م‌تر مکعب و قطع درختان به میزان ۱۲۲۰م‌تر مکعب را از دیگر اقدامات انجام گرفته از سوی منابع طبیعی استان در این مدت اشاره کرد.

وی یادآور شد: در زمان حاضر یک میلیون و ۱۷هزار هکتار اراضی جنگلی، مرتع و ساحلی در استان وجود دارد که با ۱۷۵نیروی حفاظتی حفاظت و مدیریت می‌شود.
آتش سوزی استفاده از ظرفیت جنگل شماره تلفن طبیعی و آبخیزداری استان مصاحبه منابع طبیعی منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان اراضی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر